Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

HDP’li Kaya: Sokağa çıkanlar halk değil iktidarın milisleri!

‘Kadınlar ezanı protesto etti’ başlıklı provokasyon haber ve Erdoğan’ın açıklamalarının ardından yaşanan olayları değerlendiren Hüda Kaya,” Bunların halk olduğunu düşünmüyorum, sokağa çıkanlar tamamen iktidarın yönlendirdiği milis güçlerdir. Halkta bir algı yaratman için meydana çıkartılan gruplar bunlar” dedi.

‘Kadınlar ezanı protesto etti’ başlıklı provokasyon haber ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Taksim’de sokağa çıkan ve Mis sokakta yürüyüş yapan gericiler HDP İl Binasına doğru yürüyüşe geçince, HDP’liler il binası önünde nöbet tutmaya başladı.

HDP İl binasında bulunan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya yaşanan olayları Gazete Yazıyor’dan Elif Çetiner’e değerlendirdi.

Yaşanan olayların iktidarın gerçekleri çarpıtma üzerine kurduğu yalan politikaların bir sonu olduğunu belirten Kaya, “Bunların halk olduğunu düşünmüyorum, sokağa çıkanlar tamamen iktidarın yönlendirdiği milis güçlerdir. Halkta bir algı yaratman için meydana çıkartılan gruplar bunlar. Gerçeklerin sansürlendiği böylesi bir dönemde halkımızın çoğu gerçek bilgiyi öğrenmekten kopuk durumda, çarpıtılan bilgilerin gerçeğe dayanmadığının ve bir algı olduğunun farkındayız” ifadelerine yer verdi.

‘Kaybettiklerini anlayan iktidar yeniden Kabataş gibi yalanlara başvurdu’

Kaya, “Polisin müdahalesine karşılık ıslıklar sırasında okunmaya başlanan ezanın aynen ‘Camide içki içtiler, ayakkabı ile girdiler. Kabataş’ta benim başörtülü bacıma saldırdılar’ yalanları gibi yıllardır ispatlayamadıkları söylemleri tamda 31 Mart’a giderken kaybettiklerini anlayan, inançları istismar eden bu zihniyet yeniden yalana başvurdu” şeklinde konuştu.

‘Defalarca olduğu gibi maskeleri düşecek’

Yıllardır iktidarın yalanlarının, çirkinliklerinin farkındayız diyen Kaya son olarak şöyle konuştu:

Bu çarpıtmaları da gerçeği de halkımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Biz iktidarın gerçek yüzünün istismarlarının ne olduğunu biliyoruz. Bu yalanları da ortaya çıkacaktır. Defalarca olduğu gibi maskeleri düşecektir.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.