Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

İstanbul, Kocaeli ve Malatya’da Ev Baskınları: Çok Sayıda Gözaltı Var

İstanbul ve Kocaeli'de yapılan ev baskınlarında içerisinde HDP Kocaeli İl Eşbaşkanı Leyla Aygün, HDP Ümraniye İlçe Eş Başkanı Damla Savcı ve gazeteci Melike Ceyhan'ında bulunduğu 15'i aşkın kişi gözaltına alındı.

İstanbul ve Kocaeli’de yapılan ev baskınlarında içerisinde HDP Kocaeli İl Eşbaşkanı Leyla Aygün, HDP Ümraniye İlçe Eş Başkanı Damla Savcı ve gazeteci Melike Ceyhan’ında bulunduğu 15’i aşkın kişi gözaltına alındı.

İstanbul ve Kocaeli’de yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. İstanbul’da gece saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında gazeteci Melike Ceyhan ve HDP Ümraniye İlçe Eş Başkanı Damla Savcı’nın da bulunduğu en az 6 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kocaeli’de de HDP il ve ilçe yöneticileri ve üyelerine yönelik operasyon gerçekleşti. Yapılan ev baskınlarında 10 kişi gözaltına alındı. Gebze, Derince ve Darıca’da yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanlar arasında HDP Kocaeli İl Eşbaşkanı Leyla Aygün de bulunuyor. Gözaltına alınanlar Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Malatya’da 9 Kişi Gözaltına Alındı

Malatya’da da yapılan ev baskınlarında ise 9 kişi gözaltına alındı. Malatya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Malatya ve İstanbul’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendiği kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğümüzce PKK/KCK Terör Örgütüne yönelik;

Malatya merkez (6), Akçadağ (2), Arguvan (1) ve Doğanşehir (1) ilçeleri ile İstanbul (1) ilinde olmak üzere toplam (11) adreste, 12/02/2019 günü sabah saatlerinde yapılan eş zamanlı operasyonda;

PKK/KCK Terör Örgütü adına ilimizde eylem ve faaliyetlerde bulundukları ve terör örgütü adına propaganda yaptıkları tespit edilen; toplam (9) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. 1 şüphelinin ise yurtdışında bulunduğu tespit edilmiştir.”

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.