Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Semih Varol: Çocuklara kötü örnek olan fenomenler cezalandırılmalı

Gazete Yazıyor’un sosyal medya fenomenleri ile gerçekleştirdiği yazı dizisi İnstagram fenomeni Semih Varol ile devam ediyor.

Gazete Yazıyor’un sosyal medya fenomenleri ile gerçekleştirdiği yazı dizisi İnstagram fenomeni Semih Varol ile devam ediyor.

Binlerce gönderisi ile 1 milyona yakın takipçileriyle videolarını paylaşan Semih Varol, sosyal medyada çocuklara kötü örnek olan fenomenlerin cezasını çekmesi gerektiğini söyleyerek Gazete Yazıyor’un sorularını yanıtladı.

  • Aslında kimsiniz?

2013 senesinde hayatımın dönüm noktası oldu. Semih Varol öncesinde asosyal ve çekingen biriyken o zamandan sonra hayatı tam anlamıyla değişti. Tam bir sosyal insan oldum ve kendimde inanılmaz değişimler yaşadım. Sosyal medya beni baştan aşağıya iyi anlamda değiştirdi.

  • Kendinizi fenomen olarak görüyor musunuz ve sizce fenomenlik nedir?

Evet görüyorum aslında. Çünkü; bir çok insan tarafından ismim biliniyor ve insanlar tarafından tanındığım için Türkiye çapında bir fenomenim denilebilir. Fenomen kavramı geniş bir kavram. Kişiden kişiye değişir. Bana göre fenomenlik; kimsenin yapmadığını yapıp başarılı şekilde etkileşim alıp bir yerlere gelebilmek ve insanların beğenisini kazanabilmek..

  • İnsanlar sizi sevdiği kadar eleştiriyordur muhakkak, eleştirilere bir cevabınız var mı?

Eleştirilere açık bir insanım. Eleştiriler olmazsa işinizde başarılı değilsinizdir. Bu yüzden eleştiri yapanlara saygıyla yaklaşıyorum. Bol bol eleştirmeye devam edin.

  • İnsanları eğlendirmeye çalışırken kendiniz olabiliyor musunuz yoksa bir kurgu durumu oluyor mu?

Tamamen kendim oluyorum. Çünkü insanlar beni böyle seviyorlar. Birde kitabım var zaten ismi ” Başkası olma kendin ol “

  • Size moral veren şey nedir ? Nasıl sürekli mutlusunuz?

Ailem, sevgilim ve takipçilerim.. Aslında her şey.. Onların mesajları onların desteği ve enerjisi beni mutlu ediyor. Ben de bu sayede sürekli mutlu oluyorum. Ve yaptığım paylaşımların çok kişiye erişmesi ve beğeni alması beni aşırı mutlu eden şeyler arasında.

  • Sizce insanlar mutlu olmak için nelere ihtiyaç duyuyor?

Bence çok fazla şeye ihtiyaç duyuyor. İnsanlar mutlu olmak için her şeyi denemek istiyorlar ama kiminin imkanı yettiği kadar tabi. O yüzden sonsuz mutluluk kavramı biraz zayıf kalıyor.

  • Dünyada fenomenlere olan yaklaşım ile Türkiye’de ki yaklaşımı ve algıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Dünyadaki fenomenler bir adım öndedir Türkiye’deki fenomenlerden. Çünkü onların imkanları daha fazla olduğu için her şeyin en iyisini yapıyorlar. Ve Türkiye’deki birçok fenomen dünyadaki fenomenlerin yaptığı videoları yaparak Türkiye’de kendi yapmış gibi gösteriyor. Bu aradaki farkı gösteriyor olsa gerek.

  • Sosyal Medyada bazı fenomenlerin çocuklara kötü örnek oldukları ve psikolojik sorunlara yol açtıkları çok tartışıldı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Evet oluyorlar, kötü örnek olanların cezalarını çekmesini isterim. Sosyal medyayı sadece 18 yaşından büyükler değil 18 yaş altı milyonlarca çocuk kullanıyor. Bu yüzden onlara kötü örnek olabilecek her şeyden sakınılmalıdır.

  • Bu Röportajı okuyan insanlara iyilik ve güzellik adına ne söylemek istersiniz?

Her şeyin en iyisi ve en güzeli sizlerle olsun. Sizler başarabilirsiniz, herkes başarıyor da sizin neyiniz eksik ? Hiçbir şeyiniz. Başarmak için hırs ve azmi her zaman hayatınıza ekleyin. Asla pes etmeyin, kendinize iyi bakın!

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.