Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Odaları Değiştirilmek İstenen Kadın Tutuklular Darp Edildi

Van T Tipi Kapalı Cezaevi'nde odalarının değiştirilmesine karşı çıkan aralarında yerine kayyum atandıktan sonra tutuklanan Lice Belediye Eşbaşkanı Rezan Zuğurli Ataş ile 72 yaşındaki Sise Gören'in de aralarında bulunduğu 16 kadın tutuklunun darp edildiği öğrenildi.

Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nde odalarının değiştirilmesine karşı çıkan aralarında yerine kayyum atandıktan sonra tutuklanan Lice Belediye Eşbaşkanı Rezan Zuğurli Ataş ile 72 yaşındaki Sise Gören’in de aralarında bulunduğu 16 kadın tutuklunun darp edildiği öğrenildi.

Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 4 gün önce odaları değiştirilmek istenen kadın tutukluların darp edildiği belirtildi. Telefon aracılığıyla ailesini arayan tutuklular, cezaevi yönetimi tarafından yapılmak istenen oda değişikliğini reddettikleri için darp edildiklerin aktardı. Yerine kayyum atandıktan sonra tutuklanan Lice Belediye Eşbaşkanı Rezan Zuğurli Ataş ile 72 yaşındaki Sise Gören’in de aralarında bulunduğu 16 tutuklu darp edildi. Eşbaşkan Ataş’ın parmağında kesik oluşurken Gören’in ise kolunu darptan dolayı kullanamadığı ve revire çıkarılmadıkları belirtildi.

Darp edildikten sonra odaları değiştirilen tutukluların isimleri şöyle: Lice Belediye Eşbaşkanı Rezan Zuğurli Ataş, Site Gören, Medya Aslan, Medya Çınar.

Kaynak: MA

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.