Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Pamukkale Turizm İflas Etti

Türkiye'nin köklü şehirlerarası otobüs firmalarından, 56 yıl önce kurulan Pamukkale Turizm iflas etti. Geçtiğimiz yılın ekim ayında konkordato talebinde bulunan firmanın talebini reddeden mahkeme, şirketin iflasına karar verdi.

İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, 56 yıl önce kurulan Pamukkale AŞ’nin 2018 yılının Ekim ayında bulunduğu  konkordato talebini reddederek şirketin iflasını kararlaştırdı.
Şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceleyen mahkeme heyeti, firmanın ticari faaliyetlerini sürdürmesine imkan olmadığına hükmederek konkordato talebini reddetti ve iflas kararı verdi.

İzmir merkezli firma 27 Ekim’de konkordato talebiyle mahkemeye başvurmuştu. Pamukkale’nin bağlı markaları ile birlikte 600 otobüsü bulunuyordu.

Şirket konkordato talebinde bulunduğunu açıklamasında şu ifadelere yer vermişti; “Pamukkale Turizm olarak 56 yıl önce sizleri Denizli’de Bababalım ailesi tarafından kurulduk. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız, yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir.”

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.