Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Oyuncuyu cinsel tacize maruz bırakan yönetmenin duruşması ertelendi

Oyuncu Sevde Z.Y.’yi cinsel tacize maruz bırakan yönetmen Murak K.,’nin yargılandığı davanın duruşması tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

Oyuncu Sevde Z.Y.’yi cinsel tacize maruz bırakan yönetmen Murak K.,’nin yargılandığı davanın duruşması tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

“Hababam Sınıfı” adlı müzikal oyunun yönetmeni Murat K. (58), oyuncu Sevde Z.Y.’ye (23) cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında açılan dava kapsamında İstanbul 52’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, “Basit cinsel saldırı” suçundan 10 yıla kadar hapsi istenen tutuksuz sanık Murat K. ile müşteki Sevde Z.Y. ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada savunma yapan Sevde Z.Y. ,“Hababam Sınıfı” adlı müzikalde oyuncu olarak yer aldığını, oyun kapsamında ekibiyle asistanlık yaptığını, provalar boyunca sanığa yakın bir yerde yanında durduğunu söyledi. Sanığın daha önce kendine herhangi bir temasta bulunmadığını, olay günü kendisini çağırdığını ve durumunu sorduğunu, kendisinden kahve getirmesini istediğini, fincanı uzatırken de cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Sanık Murat K., kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Duruşmada tanık olarak dinlenen B.K. da müştekinin üniversiteden arkadaşı olduğunu, bir gün kendisine Murat K.’nın kendisini taciz ettiğini anlattığını söyledi.

Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.