Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

23 cezaevinde 91 tutuklu süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde devam eden ağırlaştırılmış tecridi protesto etmek amacıyla Leyla Güven tarafından başlatılan süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemleri yaygınlaşıyor. 26 Aralık’ta başlayan süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemleri ile 91 tutuklu 23 cezaevinde süresiz dönüşümsüz açlık grevine girmiş oldu.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek amacıyla süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi başlatan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve HDP Milletvekili Leyla Güven’in eylemi 53’üncü gününde sürüyor. Aynı taleple 16 Aralık’ta 8 farklı cezaevinde başlayan süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi de 16’ncı gününde devam ediyor. 17 Aralık’ta 3 cezaevinde başlayan süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi 15’inci gününde, 26 Aralık’ta 12 cezaevinde başlayan süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi de 6’ncı gününde devam ediyor. Süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemlerine Leyla Güven 8 Kasım’da, 16 Aralık’ta 39 tutuklu, 17 Aralık’ta 9, 26 Aralık’ta ise 42 tutuklu katıldı.

Bölge ve Türkiye cezaevlerinde süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde olanların isimleri şu şekilde

16 ARALIK

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi: Hacer Halil Yusuf, Ruhşan Bozan, Özlem Özdemir, Ayten Gülsüm, Özlem Söyler.

Kandıra F Tipi 1 Nolu Kapalı Cezaevi: İbrahim Kaya, Umut Çamlıbel, Yusuf Başaran, Güven Süvarioğlu, Rıdvan Güven, Necla Atak.

Patnos L Tipi Kapalı Cezaevi: Mehmet Bozdağ, Cengaver Aykul, Atilla Coşkun Özer, Ömer Kabul, Abdullah Kızılkaya.

Elazığ 1 Nolu Kapalı Cezaevi: Metin Serhat, Harun Alkan, Musa Candemir.

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi: Sercan Gümüş, Rıdvan Kaya, Nimetullah Cinkılıç, Hayati Uzman, Cüneyt Aslan.

Van F Tipi Kapalı Cezaevi: Cihan Tamur, Barış Kahraman, Şahin Öncü, Azim Sökemen, Bahtiyar Kemal Hasan.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi: Esma Başkale, Belgin Kanat, Zozan Kutum, Reyhan Coşmuşlu.

Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi: Leyla Güven, Evin Kaya, Kibriye Evren, Hilal Ölmez.

Trabzon Beşikdüzü T Tipi Kapalı Cezaevi: Ali Bektaş, Dılgeş Yaşar, Abdullah Aydın.

17 ARALIK

Tekirdağ F Tipi 2 Nolu Cezaevi: Ahmet Osman, Seyhan Kurt, Yakup Kaymaz.

Kandıra F Tipi 2 Nolu Kapalı Cezaevi: Sadettin Yaşar, Turan Günana, Mesut Atış.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi: Ramazan Çeper, Zerdeşt Oduncu, Adem Arslan.

26 ARALIK

Ödemiş T Tipi Kapalı Cezaevi: Uğur Çiçek, Abdurrahman Yılmaz, Mehmet Kaplan, Serhat Güzel.

İzmir (Aliağa-Şakran) T Tipi 2 Nolu Kapalı Cezaevi: Mehmet Durak, Tanju Yıldırım, Nihat Ekmez, Yakup Güneş,  Ramazan Atalay.

İzmir Kadın Kapalı Cezaevi: Rahşan Aydın, Ebru Güden, Gülten Akgün.

Kırıklar F Tipi 1 Nolu Kapalı Cezaevi: Erdal Polat, Abdullah Oral, Sami Öztürk.

Kırıklar F Tipi 2 Nolu Cezaevi: Ozan Alpkaya, Halis Dağhan.

Tekirdağ F Tipi 1 Nolu Cezaevi: Sinan Çelik, Rıdvan Turan, Burhan Barut, Erhan Aydın, Ali İlhan Bayer.

Tekirdağ F Tipi 2 Nolu Cezaevi: Serdar Şahin, Ahmet Sürme, Ümit Akgümüş, Ahmet Arif Yöyler, Roger Tirej Özalp.

Silivri 5 Nolu Cezaevi: Zafer Sağlam, Abdulselam Akdoğan, Hamza Doğrul, Yusuf Bayram, Halil Ay, Şiyar Yıldırım.

Silivri 9 Nolu Cezaevi: Seyhan Çiçekli.

Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi: Sedat Alçiçek, İsa İpekli, Davud Önder, Emrah Ubik, Kerem İmrak.

Bafra F Tipi Kapalı Cezaevi: Abdullatif Teymur.

Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi: Süleyman Benzer, Mehmet Erbey. (MA)

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.