Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Elektriğe ve doğalgaza indirim yapılmayacak

Elektrik ve doğalgaza doların yükselişi ile yapılan zammın geri alınmayacağı açıklandı. .

Elektrik ve doğalgaza doların yükselişi ile yapılan zammın geri alınmayacağı açıklandı. .

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğalgaza doların 7 lirayı aştığı dönemde yapılan zammın geri alınıp alınmayacağına ilişkin bir soruya, “Ben de istiyorum ama şirketlerin finansal sürdürülebilirlikleri önemli” dedi ve indirim yapılmayacağının mesajını verdi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bakan Dönmez’e “Dolar düştü elektrik ve doğalgazda indirim yapmanız lazım, yapacak mısınız?” diye sordu.

Dönmez bu soruya olumsuz yanıt verdi ve komisyon toplantısında şu diyalog yaşandı:

CHP’li Gürer’in doların düşmesi üzerine eletrik ve doğangazda indirim yapılıp yapılmayacağı sorusuna, Dönmez “ben de istiyorum ama belli maliyetler var” diye cevap verdi. Maliyetlerin hesaplandığını belirten Dönmez, “Onların hepsi hesap ediliyor, hiçbir bakan da zam yapmaktan memnun olmaz. Ama maliyetler ve şartlar zorlayınca da o zaman başka türlü… Bakın, finansal sürdürülebilirlik diyoruz. Bazı vekil arkadaşlar dedi ki “Sektörde bazı şirketler finansal sürdürülebilirlik açısından zor durumda.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.