Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Öğrencilerden “İstismara sessiz kalmayacağız” eylemi

İstanbul'da, Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'nde öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu için hakkında dava açılan coğrafya öğretmeninin görevine devam etmesine tepki gösteren öğrenciler, "Sessiz kalmayacağız" eylemi yaptı.

İstanbul’da, Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu için hakkında dava açılan coğrafya öğretmeninin görevine devam etmesine tepki gösteren öğrenciler, “Sessiz kalmayacağız” eylemi yaptı.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde coğrafya öğretmeni hakkında, öğrencilere cinsel istismarda bulunmaktan dava açıldı. Dava ve çok sayıda şikayete rağmen öğretmenin görevine devam etmesine öğrenciler tepki gösterdi. Okulda “Sessiz kalmayacağız” eylemi yapan öğrenciler, “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganı attı.

‘İSTİSMARA SESSİZ KALMAYACAĞIZ’

Eylemde kısa bir açıklama yapan öğrenciler şunları ifade etti:

“Kadriye Moroğlu öğrencileri olarak bildiriyoruz: Okulumuzda maalesef bir taciz vakası ve tacizci bir hoca mevcuttur. Kendisi hala görevdedir ve zamanında yaptıklarını şuan da zaman zaman yaptığı kulaktan kulağa dolaşa gelerek, bilinmektedir. Okulun öğrencileri olarak buna sessiz kalmamız asla ama asla mümkün değildir. Herkesi duyarlı olmaya ve bu durumda ani refleksif olarak gerçekleşebilecek her olay ihtimaline karşın, şiddetle karşı çıkmaya ve karşı gelenlerle beraber olmaya çağırıyoruz.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.