Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Açlık grevi eylemcisi Bulut: Kendi değerinize sahip çıkacağınızı umut ediyoruz

YAZIYOR – Süresiz-dönüşümsüz açlık grevini 14 gündür sürdüren Zeki Bulut’un ailesi Bulut ile yaptıkları telefon görüşmesini Gazete Yazıyor’a ulaştırdı. Bulut, yaptıkları eyleme ilişkin “Zindanda ki tüm fedailer ayaklanıp açlık grevine giriyorsa bu halkın özgürlüğü içindir. Bu ölüm bizim için bir değerdir, bunu kimse unutmasın!” ifadelerine yer verdi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde olan ağırlaştırılmış müebbet cezası bulunan ve daha öncede uzun süre açlık grevlerinde yer alan Zeki Bulut’un eylemi 14’üncü gününde devam ediyor.

‘Ölüm Değil, Öndersiz Olmak Kaybetmektir’

Bulut ses kaydının herkese ulaşması gerektiğini belirterek, “Bugün açlık grevi eyleminde olan arkadaşlar halkın fedaileridir. Ölümden de korkmuyorlar. Bugün ölüm bizim için bir değerdir. Bu yaşamı var etmek bizim için önemli. Ölüm bizim için kaybetmek değil. Kaybetmek öndersiz olmaktır. Biz değerlerimiz için bu eylemi başlattık. Bunu asla unutmayın. Herkese söyleyin ki biz Kürt evladıyız” dedi.

‘Kendi özgürlüğünüz ve değerleriniz için sokağa çıkın’

Değerler ve özgürlükler için sokağa çıkılması gerektiğini vurgulayan Bulut, “Her alanda Kürtlüğümüze sahip çıkarsanız bize de sahip çıkmış olursunuz. Bunun için savaşırsanız bizim için savaşmış olacaksınız. Bugün geldiğimiz nokta kendi bilincimize sahip çıkma noktasıdır. Eylemimizi doğru biçimde okursanız özgürlük mücadelesine, şehitlerimize sahip çıkmış olursunuz. Bunun dışında ‘bu benim oğlum, kızım ya da babam’ derseniz mücadele yürümez. Bu mücadele özgürlük mücadelesi. Kendi özgürlüğünüz ve değerleriniz sokaklara çıkın” ifadelerinde bulundu.

‘Bu ölüm bizim için değerdir’

Bulut son olarak tecridin kaldırılması için ölümün göze alındığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Umut ediyoruz ki kendi değerlerinize sahip çıkacaksınız. Biz Kürt halkının, önderliğinin ve partinin fedaileri olarak eylemimizi sürdüreceğiz. Bir yaşam istiyorsak bu halkımızın özgür yaşamasıdır ancak. Bunun dışında hiçbir şey bizi kaygılandırmıyor ve korkutmuyor. Zindanda ki tüm fedailer ayaklanıp açlık grevine giriyorsa bu halkın özgürlüğü içindir. Bunun dışında hiç bir istek ve talep yok. Ölüm ise tüm arkadaşlar ölümü göze aldı. Bu ölüm bizim için bir değerdir. Bunu kimse unutmasın.”

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.