Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Koç: Babası oğlunun hasreti İle Öldü, aynı şeyleri yaşamak İstemiyorum

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan ağırlaştırılmış tecride karşı süresiz dönüşümsüz açlık grevini sürdüren KCDK’E Eşbaşkanı Yüksel Koç’un annesi Mihriban Koç: “Ben 30 yıldır oğlumu görmüyorum, babası onun hasreti ile öldü” dedi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan ağırlaştırılmış tecride karşı süresiz dönüşümsüz açlık grevini sürdüren KCDK’E Eşbaşkanı Yüksel Koç’un annesi Mihriban Koç: “Ben 30 yıldır oğlumu görmüyorum, babası onun hasreti ile öldü” dedi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın üzerinde uygulanan ağırlaştırılmış tecridin kaldırılması talebiyle DTK Eşbaşkanı ve HDP Milletvekili Leyla Güven’in öncülüğünde süresiz dönüşümsüz açlık grevlerini sürdüren siyasilerin aileleri, seslerini duyurmak için Fransız Konsolosluğu’nu ziyaret etti. Konsolosluğa giden ailelerin arasında, Strasbourg’da tecride karşı 14 aktivistle birlikte açlık grevi eyleminin 80’inci gününe giren KCDK-E Eşbaşkanı Yüksel Koç’un 88 yaşındaki annesi Mihriban Koç, ablası Cahide Yıldırım ve kardeşi Vural Koç da vardı.

Konsolosluk yetkilileri ailelerin daha önce Avrupa Konseyi İşkenceyi Önleme Komitesi’ne (CPT) sunduğu dosyanın bir örneğini teslim alarak yetkililere ileteceklerini belirtti.

‘Yüksel’in Babası Oğlunun Hasreti İle Öldü’

Ziyaretin ardından Gazete Yazıyor’a konuşan Yüksel Koç’un annesi Mihriban Koç oğlunu 30 yıldır görmediğini belirterek, “Oğlum için geldim buraya, 30 yıldır oğlumu görmüyorum. 3 aydır açlık grevinde, yemek yemiyor. Neden tecridi kaldırmıyorlar, neden Abdullah Öcalan avukatları ile görüştürülmüyor, ben görüştürülmesini istiyorum. Almanya ve Fransa Konsolosluğu Türkiye devletine bir tepki göstersin ki açlık grevindekilerin talepleri kabul edilsin. Türkiye’den ümidimiz kesildi, burada hiç bir gün gündeme getirilmiyor, buralara başvurmak zorundan kaldık. Bir umut bekliyoruz. Yüksel’in babası onun hasreti ile öldü ben de aynı şeyleri yaşamak istemiyorum” ifadelerine yer verdi.

‘Açlık grevindeki bütün ailelere çağrımdır, sessiz kalmayalım’

Mihriban Koç’un ardından Koç’un ablası Cahide Yıldırım ise açlık grevinde olanların ailelerine çağrı yaparak şu sözlere yer verdi: “Açlık grevindeki bütün ailelere çağrımdır, sessiz kalmayalım, meydanlara çıkalım, sesimizi duyuralım. Zaten devlet bizi duymuyor ancak meydanlara çıkarsak belki ki o vakit devlet de bizi duyar. Bu insanların hayatı tehlikeye doğru gidiyor. Bedenlerini açlık grevine yatırmışlar. Biz Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılmasını istiyoruz, tecridi kırmak istiyoruz. İnsanlar bizimle beraber sokağa çıksın sesimizi bütün Türkiye ve dünyaya duyurmak istiyoruz. Türkiye’den umudumuz yok. Türkiye hiç bir şey yapamıyor. Adam -Erdoğan- kendi yaptığı yanlışların derdine düşmüş, bizi hiç umursamıyor hiç bir gün dile getirmiyor. Leyla Güven 119 gündür açlık grevinde Türk basını hiç bir gün gündeme getirmedi. Neden getirmedi?” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.