Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Şubat Ayında Onlarca Çocuk Oyunu Sizi Bekliyor

Çocuklar ve ebeveynler! Şubat ayı içinde güzel zaman geçirebileceği birbirinden eğlenceli ve öğretici bir çok oyun sahnede sizleri bekliyor.

GAZETE YAZIYOR- Çocuklar ve ebeveynler! Şubat ayı içinde güzel zaman geçirebileceği birbirinden eğlenceli ve öğretici bir çok oyun sahnede sizleri bekliyor.

Büyüklerin iş koşuşturmacası ve çocukların okul maratonu yeniden başladı. Günlük koşturmanın içinden sıyrılarak çocuklarınız ile güzel zaman geçirebileceğiniz hem eğlenceli hem de öğretici birçok çocuk tiyatrosu Şubat ayında da sahne alacak. Küçük Kara Balık’ın hikâyesinden Küçük Prens’e kadar kapılarını çocuklara açan tiyatro oyunlarında çocukların nefes alacağı birkaç saat dilimi sizleri bekliyor.

Bizim seçtiğimiz ve önerdiğimiz birkaç oyunun hikâyesi ve sahne saatleri şöyle;

Küçük Balık, Şubat ayında Küçük Sahne Uniq’de…

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde yosun tutmuş taşın kenarında Küçük Balık’ ın hikayesi varmış. Derenin sonundaki dünyayı merak eden küçük balık tüm engellere rağmen derenin sonuna gitmeye karar vermiş. Karar vermiş karar vermesine de gitmiş mi gidememiş mi? Peki gittiyse kimlerle karşılaşmış, kimlerle tanışmış, onlardan neler öğrenmiş.

Hepsi küçük balık masalında sizlere kamishibai masal bavulu ile anlatılmayı bekliyor.

– Gösteri süresi 40-50 dakika kadar sürmektedir.

Küçük Prens’in hikayesi

Hikayemiz Sahra Çölü’ne düşen bir pilotun, başka bir gezegenden gelen Küçük Prens’le karşılaşmasını anlatıyor. Küçük Prens, şubat ayında Küçük Sahne UNIQ’te…

Sevgi, aşk, insanların yanlışları, değer verdikleri, unuttukları ve tüm bunlara çocukların bakış açısı ile Türkiye’de pek örneği olmayan “kamishibai” (Japon kağıt tiyatrosu) tekniği ile anlatılıyor böylece hem tanıtıp, sevdiriyor; hem de masallar dünyasında çocuklara yeni bir pencere açıyor.

– Etkinlik 3-8 yaş arası katılımcılar için uygundur.

Bremen Mızıkacıları, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde izleyicisiyle buluşuyor.

-Artık işe yaramadığı için çiftliğinden kovulan Karakaçan, ava gidemediği için istenmeyen Bingo, sarayı fareler bastığından dolayı evinden olan Kontes ve artık sabahları ötemediği için istenmeyen Benekli… Bu hayvanları bir araya getiren ise müzisyen olma isteği…  Bremen şehrine varmak için çıktıkları yolda çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya gelen dört kafadar, birlik olunduğunda her şeyin üstesinden nasıl da kolay gelindiğini öğreneceklerdir. Grimm Kardeşler’in dünyaca ünlü masalı şimdi Tiyatro Mask farkıyla tiyatro sahnesine taşınıyor. Siz de zaman kaybetmeden yerinizi ayırtın.”

– Her yaş çocuk için uygundur.

Ayrıca, diğer oyun ve etkinliklerin tarih ve yerlerini  buradan öğrenebilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.