Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Leyla Güven’e destek eylemleri devam ediyor

86 gündür süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini evinde sürdüren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven'e destek olmak için evinin önüne gelen ve aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin de olduğu grup alkış ve zılgıtlarla destek verdi.

86 gündür süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini evinde sürdüren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven’e destek olmak için evinin önüne gelen ve aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin de olduğu grup alkış ve zılgıtlarla destek verdi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevinin 86’ncı gününde olan, eylemini sürdüren DTK Eşbaşkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e Diyarbakır’daki evinin önünde kitlesel destek eylemleri de sürüyor.

Aralarında HDP milletvekilleri Saliha Aydeniz, Mansur Işık ile Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Adayı Belgin Diken’in de aralarında olduğu onlarca kişi Leyla Güven’in evine doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılanlar düdük çalarak Güven’in sürdürdüğü açlık grevine dikkat çekti.

Evinin etrafına polis barikatının kurulduğu Güven, kendisini desteklemeye gelenleri pencereden selamladı.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.