Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Sarıgül DSP’nin Şişli Adayı Olacak

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın DSP’ye katılacağını söyledi.

CHP’nin kendisini bir türlü aday göstermemesi üzerine partinin tutumunu eleştirerek istifa eden Mustafa Sarıgül’ün Demokratik Sol Parti  (DSP) rozeti takacağı öğrenildi.  Eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Habertürk’te katıldığı programda Sarıgül’ün DSP rozetini cuma günü takacağını belirtti.

‘DSP Yeniden Canlandırılmak İsteniyor’

Sarıgül’ün çarşamba günü DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile Ankara’da görüşeceğini aktaran Yarkadaş  “Sarıgül, cuma günü ise İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek rozet takacak böylece DSP’nin Şişli adayı olacak. DSP, İstanbul’da birçok ilçede de aday çıkarma hazırlığı yapıyor. DSP yeniden canlandırılmak isteniyor. Bu bağlamda, CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen’e de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklif edilecek.”

Celal Doğan’ın da DSP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edilmişti.

Marmaris’te aday gösterilmeyen CHP’li Ali Acar da yarın DSP’ye katılacak. DSP’nin, yeniden aday yapılmayan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya da teklif götüreceği bildirildi.

 

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.