Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

HDP İzmir, İstanbul ve Adana’da Aday Göstermezken Konya’da Aday Gösterecek

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, HDP'nin yerel seçim adaylarına ilişkin yaptığı açıklamada İstanbul, Adana ve İzmir'den aday çıkarmayacaklarını öte yandan Konya'da büyük şehirde dahil aday çıkaracaklarını açıkladı. 

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Sözcüsü Saruhan Oluç, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul, Adana ve İzmir’den aday çıkarmayacaklarını açıkladı. Oluç bu iller dışındaki büyükşehirler ve il belediyeleri için çalışmaları tamamlandığında açıklama yapacakları bilgisini paylaştı..

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre HDP’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa’da aday göstermeyecek. HDP, hafta sonu Genel Merkez binasında üst üste gerçekleştirdiği Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantılarında, yerel seçimlerde batı illerine dair izleyecekleri stratejiyi belirlediği aktarılmıştı.

Urfa Ve Mersin de Dahil 7 Büyük Şehirde Aday Gösterilmeyecek

Toplantılarda alınan karara göre Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Ankara, Mersin, İzmir ve İstanbul olmak üzere toplamda yedi büyükşehirde aday gösterilmeyeceği belirtildi.

HDP, aday göstermediği büyükşehirlerin birçok ilçesinde kendi adayını çıkaracak. Mersin’in Akdeniz ilçesi ve İstanbul’un Şişli ilçesi gibi yerlerde aday gösterilecek.

Konya’da Aday Çıkarılacak

Toplantılarda alınan kararlardan bir diğeri ise, İç Anadolu Bölgesi’nde partinin en güçlü olduğu yerler arasında olan Konya ve ilçelerinde aday çıkarılması. Alınan kararlara göre, HDP Konya Büyükşehir ile Cihanbeyli ve Kulu ilçelerinde kesin aday çıkartacak. Konya’nın diğer ilçeleri içinse tartışmaların sürdüğü belirtildi.

Ege Bölgesi için yürütülen tartışmalarda ise, Aydın, Muğla, Balıkesir, Manisa, olmak üzere, birçok ilde aday çıkarma eğiliminde. Partinin kararlaştırdığı konulara dair önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniyor

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.