Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Eren Erdem Açlık Grevine Başlıyor: FETÖ’den Yargılanmak Onurumu Kırıyor

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, CHP PM Üyesi Eren Erdem’in yaşanan yargılama süreci nedeniyle yarın açlık grevine başlayacağını duyurdu.

Silivri Cezaevi’nde 7 aydır tutuklu bulunan CHP eski milletvekili ve PM üyesi Eren Erdem, hakkında yürütülen yargılamaya tepki olarak açlık grevine başlıyor. Eren’in açlık grevine başlayacağını eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş duyurdu.

Halk TV’de Medya Mahallesi’ne konuk olan ve TBMM 25 ve 26. dönem milletvekili olan Barış Yarkadaş, Erdem’in yarın açlık grevine başlayacağını ve buzdolabını boşalttığını duyurdu.

‘FETÖ’den Yargılanmak Onurumu Kırıyor’

Eren Erdem’e açlık grevinden vazgeçme çağrısı yapan Yarkadaş canlı yayında şunları ifade etti; “Adına Adalet Orucu dediği bir oruca başlıyor. Buzdolabını dün boşaltmış. Boşalttıktan sonra da cezaevi yönetimine açlık grevi yapacağını söylemiş. Avukatları vazgeçirmeye çalışıyor. Eren Erdem dün bir mektup yollamış ve o mektupta ‘Ben haksız yere tutuluyorum cezaevinde ve hiç ilgimin olmadığı bir örgütten, FETÖ’den yargılanmak onurumu kırıyor. Bunu kaldıramıyorum ve bu haksızlığa karşı bir “Adalet Orucu’na başlıyorum” diyor. Önce sıvı ile beslenme kararı almış. Bu konuda hem CHP’den hem de kamuoyundan bir duyarlılık bekliyor. Umarım CHP MYK üyeleri, belediye başkan adaylarını belirlemek için verdikleri cengaverce mücadeleyi Eren Erdem için de verirler.

 

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.