Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Arjantin’den Leyla Güven’e Mektup: Gasp Edilen Haklarınızı Savunmanızda Sizinleyiz!

78 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven'e Arjantinli sivil toplum örgütlerinden dayanışma mektubu geldi.

Dünya genelinde pek çok kişi ve STK’dan desteğin geldiği ve 78 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven’e bir destek de Arjantin’den geldi.  Arjantinli sivil toplum örgütleri, Leyla Güven’e gönderdikleri mektupta, “Gasp edilen demokratik haklarınızı savunmada sizinle birlikteyiz” dedi.

Arjantin’de faaliyet gösteren Yeni Sol-Sosyalist İşçi Hareketi, Birlikte ve Solda, Bürokratik Olmayan Ulusal Sınıf Grubu, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılmasıyla talebiyle açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e mektup gönderdi.

Sivil toplum örgütlerinin, 21 Ocak tarihli mektuplarında şu ifadeler yer aldı: “Siyasi tutsak ve açlık grevinde olan HDP Milletvekili Leyla Güven’e, Türkiye’deki siyasi tutsakların meşru talepleri ve özgürlüğü için size Arjantin’den enternasyonal dayanışmamızı ulaştırmak için yazıyoruz. Diktatör Erdoğan Hükümetinin baskıcı politikaları sadece Kürt halkına ve Kürt liderlerine yönelik baskı ve zulmü sürdürmekle kalmayıp aynı zamanda Türk halkına karşı da baskıcı düzeni uygulamaktadır. Gasp edilen demokratik haklarınıza karşı savunmada sizinle birlikteyiz, içten militan kucaklamamızla.”

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.