Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Silvan Emniyet Müdürü Tutuklandı

Silvan İlçe Emniyet Müdürü'nün de aralarında bulunduğu 8 kişi 'Kültür Varlıklarını Bulma Amacıyla İzinsiz Olarak Kazı ve Sondaj Yapmak' gerekçesiyle tutuklandı.

Silvan İlçe Emniyet Müdürü’nün de aralarında bulunduğu 8 kişi ‘Kültür Varlıklarını Bulma Amacıyla İzinsiz Olarak Kazı ve Sondaj Yapmak’ gerekçesiyle tutuklandı.

Diyarbakır Silvan ilçesinde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 10 şüpheliden, aralarında İlçe Emniyet Müdürü Ömer Öztürk’ün de bulunduğu 8 kişi tutuklandı, 2 kişi serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçen pazar günü Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet eden kişilere yönelik Silvan ilçesinde operasyon düzenledi.

Operasyonda aralarında Silvan İlçe Emniyet Müdürü Ömer Öztürk’ün de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarılan 10 şüpheliden aralarında İlçe Emniyet Müdürü Ömer Öztürk’ün de bulunduğu 8 kişi, ‘Kültür Varlıklarını Bulma Amacıyla İzinsiz Olarak Kazı ve Sondaj Yapmak’ suçundan tutuklanırken, 2 kişi ise serbest bırakıldı.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.