Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Erdoğan Fazıl Say’ın Konserine Katıldı, Davetliler Yüksek Güvenlikten Geçirildi

Fazıl Say'ın konserine davet ettiği Erdoğan bu akşam Ankara'da gerçekleşen konsere katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fazıl Say’ın davetiyle “Truva Sonatı” konserine eşi Emine Erdoğan ile beraber katıldı. Say, Erdoğan’a katılımı nedeniyle teşekkür ederken, Erdoğan’ın konsere katılımı ile davetliler salona yüksek güvenlik araması ile alındı.

Fazıl Say bu akşam Ankara’da gerçekleştirdiği konserine Erdoğan’ı davet etmiş, Erdoğan’ın konsere katılıp katılmayacağı bir süre konuşulmuştu. Bu akşam gerçekleşen  ‘Truva Sonatı’ konserine  Erdoğan katıldı.

Davetliler Yüksek Güvenlikten Geçirilerek Salona Alındı

Konsere Erdoğan’ın katılımı nedeniyle konserin yapılacağı salon içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Davetliler de yüksek güvenlikten geçirilerek içeri alındı. Erdoğan’ın, ön sıralarda oturan bakan ve protokolle tek tek tokalaştı ve sohbet ettiği bildirildi. Erdoğan’ın yerini almasının ardından sahneye çıkan Fazıl Say, ”Hepinizi selamlıyorum, konserime hoşgeldiniz efendim. Bu konserin biletleri yaklaşık üç ay önce bitmiştir. Hayatımın istisnai gecelerinden birini yaşadığımı düşünüyorum” dedi. Salonun oldukça coşkulu olduğu öğrenilirken Erdoğan’ın da alkışlara katıldı.

 

Erdoğan da izleyicilerle beraber konser sonunda Say’ı ayakta alkışladı. Sahneye tekrar çağrılan Say’ın “Umarım sanatımı beğenmişsinizdir. Herkese teşekkürler. Sakin bir parça çalarak konseri bitirmek istiyorum. Kızımın doğumunda yaptığım ‘Kumru’ isimli parça. Ona sevgiler yollayarak çalıyorum” dedi.

Aşık Veysel Plağı Hediyesi

Konser sonunda Erdoğan da sahneye çıktı. Sözlerine ‘Sevgili Fazıl’ diyerek başlayan Erdoğan “Bizlere bu prömiyeri çok farklı takdim etti. Çanakkale eyvallah İzmir eyvallah şimdi bir de Ankara lazım… Arkadaşlar güzel bir şey yapmışlar, ‘benim yarim kara topraktır’ın plağını bulmuşlar ben de bunu sevgili Fazıl’a takdim ediyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün 2.5 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği ABD’li Senatör’e bir jest yaparak bu akşamki Fazıl Say konserine davet etti. Senatör Graham, Ankara Congresium salonunda saat 20.30’da başlayan konsere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte geldi.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.