Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Kaftancığlu: Halkın vergileri ile alınan aracı kuntaklatmak halka kötülüktür

Çekmeköy’de 3 katlı bir iş merkezinin önüne park edilen CHP’ye ait seçim aracı gece saatlerinde yandı. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: "Halkın vergileri ile alınmış bir aracı kundaklamak ve kundaklatmak halka kötülükten başka bir şey değildir" dedi.

Çekmeköy’de 3 katlı bir iş merkezinin önüne park edilen CHP’ye ait seçim aracı gece saatlerinde yandı. Minibüsün ön kısmında başlayan alevler daha sonra iş merkezinin dış cephesine de sıçradı.

Çevrede bulunanlar durumu itfaiye, polis ve sağlık ekipleri haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlerin çıktığı minibüse müdahale ederek söndürdü. Olay yeri inceleme ekipleri ise minibüsün içerisinde ve çevresinde delil araştırması yaptı.

CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Acıporaz da olaya ilişkin, “Olay yerine şimdi geldim. Sabotaj diye ifade ediliyor. Birazdan polis ekipleriyle konuşup olayın ne olduğunu anlayacağız. Araçlarımızı sürekli buraya park ediyoruz. İlk defa böyle bir olayla karşı karşıya kalıyoruz” dedi.

CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dün gece Çekmeköy ilçe başkanlığımızın aracını kundaklayanlar, kundaklatanlar; halkın vergileriyle, bağışlarıyla alınan CHP aracını kundaklamak halka yapılan kötülük ve düşmanlaştırmaktan başka bir şey değildir” dedi.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.