Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Deniz Kaya: Açlık grevlerine ses verin

Cezaevlerinde devam eden süresiz- dönüşümsüz açlık grevi eylemine ilişkin tutuklular adına yazılı açıklama yapan Deniz Kaya, herkesi eyleme ses vermeye çağırdı.

Cezaevlerinde devam eden süresiz- dönüşümsüz açlık grevi eylemine ilişkin tutuklular adına yazılı açıklama yapan Deniz Kaya, herkesi eyleme ses vermeye çağırdı.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle birçok cezaevinde başlatılan açlık grevleri devam ediyor. Tutuklular adına açıklama yapan Deniz Kaya, herkesi cezaevindeki eyleme ses vermeye çağırdı.

Cezaevindeki en az 171 tutuklunun süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olduğunu ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven’in eyleminin 64’üncü gününde olduğunu hatırlatan Kaya, birlikte mücadelenin önemine dikkat çekti.

Kaya, açıklamasının devamında şunları ifade etti: “Bugün içinden geçtiğimiz yerel seçimlerin gelişeceği koşullar demokratik olmadığı mevcut iktidardan kaynaklı Türkiye zemininin demokratik bir tarzla seçim yapmaya elverişli olmadığı bilinmelidir. Böylesi bir ortamda seçim direnişi belirlemez, direniş seçimi belirler. Faşizme karşı direnmek, önderlik üzerindeki tecridi kırmak ve önderliğimizin özgür yaşam koşullarını oluşturmak siyasetin ve seçimlerin demokratik bir şekilde yürümesidir. Bundan dolayı tüm herkesi önceliğimizin zindanlarda yükselen direnişe ses vermelerini önderlik üzerindeki tecridi kaldırmak için haykırmalarını ve bütünlüklü bir direnişle hareket etmeye çağırıyoruz.”

Kaynak: MA

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.