Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

10 Ocak Perşembe günü kar nedeniyle bir çok il ve ilçede okullar tatil edildi

Türkiye’de süren olumsuz hava koşulları nedeniyle bir çok il ve ilçede okullar tatil edildi.

Türkiye’de süren olumsuz hava koşulları nedeniyle bir çok il ve ilçede okullar tatil edildi.

Van

Van’ın Çatak ve Çaldıran ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle yarın için okullar tatil edildi. 10 Ocak 2019 Perşembe günü için bir gün süreyle tatil edildi. Çaldıran ilçesinde etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor. İlçedeki olumsuz hava şartları nedeniyle ilçe merkezi ve tüm köylerdeki okullar yarın tatil edildi.

Bingöl

Bingöl’de, merkez ve 6 ilçede olumsuz hava koşullarından dolayı tüm okullarda, Genç ilçesinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiğini bildirdi. Bingöl Valiliği, il genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı eğitime 10 Ocak Perşembe günü ara verildiğini açıklandı.

Bitlis

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle tüm okullar yarın için tatil edildi. 10 Ocak 2019 Perşembe günü Tatvan merkez ve köylerinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildiği açıklandı. Ayrıca bu süre zarfında Tatvan ilçesinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacakları bildirildi.

Ağrı

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verilecek.

Kars

Kars’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşullarının il genelinde etkili olması nedeniyle tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim öğretime ara verildiği kaydedildi.

Antep

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde taşımalı eğitim gören okullar, kar nedeniyle bir gün tatil edildi. Nurdağı ilçesinde aniden bastıran kar nedeniyle ilçe kırsalında taşımalı eğitim verilen 26 okula 1 gün ara verildi. Öte yandan ilçedeki kırsal mahallelerde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşırken, yollarda kar temizleme çalışmaları sürüyor. 26 mahallede temizleme çalışmalarına rağmen zaman zaman yollarda kar nedeniyle ulaşıma kapanıyor.

Adıyaman

Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, kar yağışı ve buzlanmadan dolayı ilçe genelindeki tüm okulların 10 Ocak Perşembe günü tatil edildiğini açıkladı.

Mardin ve Siirt

Mardin’in Midyat, Siirt’in Eruh ve Pervari ilçelerindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Elazığ

Kar yağışı nedeniyle Elazığ’ın Karakoçan ve Palu ilçelerinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Karakoçan ilçemizde 17, Palu ilçemizde 20 köydeki taşıma kapsamındaki öğrenciler için 10.01.2019 Perşembe günü kısmi tatil kararı alınmıştır” denildi.

Maraş

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Andırın, Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki tüm okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Niğde

Niğde’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, yoğun buzlanma ve don nedeniyle il genelinde 10 Ocak Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca, hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Nevşehir

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, dün etkili olan yoğun kar yağışının ardından yaşanan buzlanma nedeniyle kent merkezine bağlı belde ve köylerdeki okullar ile il genelindeki taşımalı eğitim yapılan okullar 10 Ocak Perşembe günü bir gün süreyle tatil edildi.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.