Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Meclis’te AKP’liler HDP’lilere saldırdı

Meclis'te AKP Milletvekili Salih Cora ve korumaları, HDP’li vekillere hakaretler ederek saldırı girişiminde bulundu. HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik, kendisine yumruk atmaya çalışan AKP’li Salih Cora’nın olay yerinden kaçtığını ifade etti.

Meclis’te AKP Milletvekili Salih Cora ve korumaları, HDP’li vekillere hakaretler ederek saldırı girişiminde bulundu. HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik, kendisine yumruk atmaya çalışan AKP’li Salih Cora’nın olay yerinden kaçtığını ifade etti.

Meclis ana binasında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Toplantısı ardından salondan çıkmaya çalışan vekillerin yolu AKP’li vekillerin ve bakanların korumaları tarafından kesildi. Duruma tepki gösteren HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Dersim Milletvekili Alican Önlü, “Biz vekiliz, burası halkın Meclisi, neden yolumuzu kapatıyorsunuz” dedi. Bunun üzerine AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora, HDP’li vekiller Alican Önlü ve Tuma Çelik’e hakaret etti. AKP’li vekilin korumaları ise vekillere saldırdı. AKP’li Salih Cora’nın HDP’li milletvekillerine yumrukla saldırdığı görüntülere de yansıdı.

Saldırının ardından AKP’li Cora’nın kaçtığını ve oradaki görevlilerin kendisinden özür dilediğini dile getiren Çelik, AKP’den resmi olarak bir özrün gelmediğini belirtti.

Saldırının ana akım medya tarafından “HDP’liler AKP’lilere saldırdı” şeklinde servis edilmesine tepki gösteren Çelik, “Bunu yadırgamıyorum. Bugün Türkiye’de basın diye önümüze gelen paçavralar, gazetecilik yapmıyorlar, insanları bilgilendirme amacı gütmüyorlar. İktidarın propagandasını yalanlar da ekleyerek yapıyorlar. Meclisi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Cevabımız onların yaklaşımı biçiminde değil, insani, hukuki olarak vereceğiz” dedi.

Kaynak: MA

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.