Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

KESK İstanbul Şubeler Platformu: Üyelerimiz İşlerine Dönene Kadar Vazgeçmeyeceğiz

KESK İstanbul Şubeler Platformu KHK ile işlerinden atılan üyeleri için Beyazıt Meydanı'nda yaptığı açıklamada, ihraç edilen üyelerinin işlerine dönene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu KHK ile işlerinden atılan kamu emekçilerinin işlerine geri dönmeleri için Beyazıt Meydanı’nda eylemdeydi. KESK’liler, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle işlerinden atılan üyeleri için her cumartesi eylem yapan KESK’liler bu hafta Beyazıt Meydanı’nda eylemdeydi. Zeytinburnu Belediyesindeki işinden atılan ve aylardır işine geri dönmek için mücadele eden Kenan Güngördü de eylemdeydi.

Burada konuşan İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mesut Mike haksız hukuksuz KHK’larla 4 binin üzerinde KESK’li kamu emekçisinin işlerinden edildiğini vurguladı. İhraçların hiç bir adli sürecin işletilmeden gerçekleştirildiğine dikkat çeken Mike, “72 hafta İstanbul’un 3 meydanında haftada 3 gün oturma eylemleri şeklinde devam eden direniş eylemleri daha sonra her hafta cumartesi günü İstanbul’un değişik meydanlarında yapılan basın açıklamaları ile sürdürülmektedir. Bu hafta 98. direniş haftasında işimizi geri istiyoruz demek için Beyazıt Meydanı’ndayız” diye konuştu.

Mike sözlerinin devamında yoksulluğa, zamlara ve gelir eşitsizliğine dikkat çekerek yapılan zamların geri alınmasını ve krizin faturasını ödemeyi reddettiklerini bildirdi.

Mike son olarak şunları söyledi; “KESK olarak hukukun en temel ilkelerinn ayaklar altına alarak, intikam hırsıyla KHK listelerini oluşturanların ve hazırlanmasına katkı sunanların peşini bırakmayacağız. Hukuki, fiili ve meşru mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. İhraç edilen tüm üyelerimiz tekrar işlerine dönene kadar mücadelemizi kesintisiz sürdüreceğiz.”

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.