Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Nitelikli Cinsel Saldırı Suçundan 5 Yıl Ceza Aldı

Geçtiğimiz Mayıs Ayında bindiği minbüste uyuyakalan üniversite öğrencisine cinsel tacizde bulunan kişi "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan 5 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.

Tuzla’da 15 Mayıs 2018 tarihinde okula gitmek için bindiği minibüste uyuyakalan üniversite öğrencisi K.B.’ye yönelik cinsel saldırıda bulunduğu için yargılanan A.Ö.T. hakkında açılan davanın karar duruşması İstanbul Anadolu 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, sanığı, “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

Taciz sanığı A.Ö.T. hakkında, “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan açılan davanın ilk duruşması 26 Haziran 2018 tarihinde görüldü. Soruşturma kapsamında tutuklanan A.Ö.T., ilk duruşmada, olay tarihinde olayın geçtiği minibüsü binerek arka koltukta oturduğunu, sağındaki ve solundaki yolcuların uyuyakaldığını belirterek, “Ancak müştekinin yanımda oturup oturmadığını hatırlamıyorum. Ben kollarımı önüme doğru bağlayarak oturdum. Ancak bir süre sonra solumda oturan bayan bana bağırmaya başladı. Çantasını bana doğru fırlattı. Ben müştekinin iddia ettiği şekilde bir şey yapmış olsam o kalabalıkta mutlaka biri görürdü ve müdahale ederlerdi. Suçsuzum, beraatimi istiyorum” dedi.

Aynı duruşmada dinlenen müşteki K.B. de olay anını anlattı. Üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen K.B., o gün okula gitmek için minibüse bindiğini belirterek, “Minibüste en arkada bulunan dörtlü koltuğun sol cam tarafında oturdum. Sanık yanımdaki koltukta oturdu. Sınavlarım olduğu için uyuyakaldım. Uyandığımda sanığın bir elinin pantolonumun üzerinde olduğunu fark ettim. Bağırarak çantamı aldım ve sanığa vurdum. Minibüsteki yolcular sanığa müdahale etti. Kesinlikle bir yanlış anlaşılma söz konusu değildir. Sanıktan şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme, geçtiğimiz günlerde yaptığı karar duruşmasında sanığı, “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan 5 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.