Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Kadınlar Flormar işçilerini ziyaret etti

İçerisinde HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’nun da olduğu onlarca kadın kurumu, 226 gündür Gebze’de direnişte olan Flormar işçisi kadınları ziyaret etti. 

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 226 gündür sendikal hakları için eylemde olan Flormar işçisi kadınları ziyaret etmek üzere içerisinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’nun da yer aldığı onlarca kadın kurumu, sabah saatlerinde İstanbul’dan yola çıktı.

Kadınları, Gebze Organize Sanayi’nde bulunan Flormar fabrikası önünde direnişte olan kadın işçiler karşıladı. Kadınlar, dayanışmak amacıyla kendileriyle getirdiği gıdaları Flormar işçilerine verdi. Ziyaret sırasında, “Flormar değil, direniş güzelleştirir”, “Flormar direnişle büyüyor” ve “Flormar ürünlerine boykot” yazılı pankartlar açıldı. 

Kısa bir konuşam yapan HDP’li vekil Filiz Kerestecioğlu, Flormar işçilerinin büyük bir direniş sergilediğini dile getirerek, “Bizim elimizden gelen, sizin mücadelenizi Meclis’te duyurmaya çalışmaktır” diye konuştu. 

Flormar direnişçisi kadınların güzel bir dayanışma ortaya koyduğunu dile getiren Kerestecioğlu, “Kadın örgütleriyle birlikte geldik. Bu dayanışma olduğu sürece Türkiye’nin her yerinde işçiler hak ettiklerini alacak” dedi.  (MA)

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.