Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Asgari Ücret 2 Bin 20 Lira Oldu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019’da geçerli olacak ve 10 milyon çalışanı doğrudan ilgilendiren asgari ücreti 2 bin 20 lira olarak belirledi.

İşçi, patron ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019’da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere dördüncü kez toplandı.

Asgari ücret 2019 yılında brüt 2 bin 558 lira, net 2 bin 20 lira olarak belirlendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kararın oy birliği ile alındığını belirtti.

Ergün Atalay Bizim Bir Eşiğimiz Vardı, O Geçildi

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, toplantı sonrası “Bizim bir eşiğimiz vardı 2 bin lirayı aşma eşiğimiz. İnsanca yaşamayı sağlayacak ücret istedik. Bu arada da başımıza gelmeyen kalmadı. Biz asgari ücret talebini iletirken, ‘Türk-İş Başkanı insanları sokağa davet ediyor’ dediler. Ne yapacağım ya, plaja mı davet edeceğim? Problemim olduğu zaman, sıkıntım olduğu zaman bunları anlatacağım, yasalar çerçevesinde kırmadan dökmeden. Emeği olan herkese, cumhurbaşkanına, bakana, işveren temsilcilerine, komisyondaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Mükemmel bir ücret mi değil ama kabul edilebilir bir ücret. Muhatabı fakir fukara, belki yüzde yüz mutlu etmedik bu kararla ama yüzde 80 mutlu ettik” açıklamalarında bulundu.

 

 

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.