Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Erdoğan ve Trump’tan Suriye açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığını açıklayan ABD Başkanı Trump, "IŞİD'i, Suriye'deki ortak girişimimizi, bölgeden ABD askerlerinin yavaş ve oldukça koordineli şekilde geri çekilmesini ele aldık." dedi. Erdoğan da yaptığı açıklamada "Her türlü desteği vermeye hazırız" ifadeleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığını açıklayan ABD Başkanı Trump, “IŞİD’i, Suriye’deki ortak girişimimizi, bölgeden ABD askerlerinin yavaş ve oldukça koordineli şekilde geri çekilmesini ele aldık.” dedi. Erdoğan da yaptığı açıklamada “Her türlü desteği vermeye hazırız” ifadeleri kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Az önce Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile uzun ve verimli bir telefon görüşmesi yaptık. IŞİD’i, Suriye’deki ortak girişimimizi, bölgeden ABD askerlerinin yavaş ve oldukça koordineli şekilde geri çekilmesini ele aldık. (ABD birlikleri) Uzun yıllar sonra eve dönüyorlar.” ifadelerini kullandı. Yapılan görüşmede iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin de ele alındığını kayden Trump, “Genişletilmiş ticaret konularını da konuştuk.” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın yaptığı açıklamada, “Bugün ABD Başkanı Trump ile ticari ilişkilerimizden Suriye’deki gelişmelere kadar birçok konuda eşgüdümümüzü artırma noktasında mutabık kaldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmemizin ülkelerimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadeleri kullanıldı.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.