Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Sakarya’da ırkçı saldırı: Kürt olduğu için öldürüldü

Hendek'te“Kürt müsünüz” sorusuna “evet” cevabını veren Kadir Sakçı ve oğlu Murat Sakçı ırkçı saldırıya uğradı. Kadir Sakçı yaşamını yitirirken, oğlu Burhan Sakçı ise ağır yaralandı. Saldırgan savunmasında "Sarhoşum" iddiasında bulundu.

Hendek’te“Kürt müsünüz” sorusuna “evet” cevabını veren Kadir Sakçı ve oğlu Murat Sakçı ırkçı saldırıya uğradı. Kadir Sakçı yaşamını yitirirken, oğlu Burhan Sakçı ise ağır yaralandı. Saldırgan savunmasında “Sarhoşum” iddiasında bulundu.

Sakarya’nın Hendek ilçesinde, Yenimahalle Mahallesi Beştepeler Caddesi’ndeki kıraathanenin önünde Kürtçe konuştukları gerekçesi ile 43 yaşındaki Kadir Sakçı ile oğlu Burhan Sakçı saldırıya uğradı. Saldırıda Kadir Sakçı yaşamını yitirirken 16 yaşındaki oğlu Burhan Sakçı ağır yaralandı. Baba ve oğul kıraathane önüne doğru gelince 55 yaşındaki Hikmet Usta ve yanında bulunanlar tarafından önleri kesildi.

İddialara göre yolda Kürtçe konuştukları için baba ve oğula “Kürt müsünüz, Suriyeli mi?” diye soran Usta, baba ve oğlun “Evet Kürt’üz” demesiyle “Zaten sizi sevmiyorum” diyerek belindeki tabancayı çıkarıp ateş etti. Olayda yaralanan baba-oğul Sakarya Hastaneye kaldırıldı.Tüm müdahalelere rağmen baba Sakçı yaşamını yitirdi. Aynı saldırıda yaralanan oğlu Burhan Sakçı’nın ise tedavisi devam ediyor.

Saldırının ardından Bursa’ya kaçan saldırgan Hikmet Usta gözaltına alındı.

Fahrettin Sakçı, edindikleri bilgilere göre saldırgan Hikmet Usta, “Olay esnasında sarhoştum, hatırlamıyorum” dediğini söyledi.

Fahrettin Sakçı, 2016 yılında da kardeşi Sabri Sakçı’nın aynı şekilde sokak ortasında vurulduğunu dile getirdi. Fahrettin Sakçı, kardeşini vuranların 4 kişi olmasına rağmen, bir kişiye ceza verildiğini ancak ceza verilenin de kısa sürede çıktığını söyledi.

Kaynak: MA

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.