Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Sincan Kapalı Çocuk Cezaevi’nde gerginlik: 7’si çocuk 14 yaralı

Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde çıkan olaylarda 10 gardiyan ve 7 çocuk yaralandı.

Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde çıkan olaylarda 10 gardiyan ve 7 çocuk yaralandı.

Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde tutuklu çocuklar arasında tartışma yaşandığı ve gardiyanların müdahalesi sebebiyle yaşanan gerginlik kavgaya dönüştü. Olayda, 10 gardiyan ile 7 çocuk hafif şekilde yaralandı. Olayın ardından cezaevine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Çocuklar cezaevinde tedavi altına alındı

Yaralı gardiyanlar çevre hastanelerde tedavi altına alınırken çocukların tedavisi cezaevinde yapıldığı öğrenildi. Olay sebebiyle cezaevi içinde ve dışında güvenlik tedbirleri arttırıldı.

Ankara Sincan Kapalı Çocuk Cezaevi’nde çıkan olaylar sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama geldi. Savcılık 7’si çocuk 14 gardiyanın yaralandığını ve çocukların tedavisinin cezaevinde yapıldığını belirtti. Ankara Barosu avukatları da cezaevine doğru yola çıktı.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama

Ankara Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi’nde akşam saatlerinde çıkan olaylarda 7’si çocuk 10 gardiyan yaralanırken, cezaevi içinde ve dışında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Cezaevi’nde yaşanan olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama yapıldı.

Savcılık açıklamasında tutuklu çocuklar arasında tartışma yaşandığı, gardiyanların müdahalesi sonrasında 7 çocuk ve 14 infaz koruma memurunun yaralandığı belirtildi. Yaralanan çocukların hastaneye sevk edilmediği, cezaevinde tedavi edildiğine de yer verildi.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın açıklaması şöyle: “Bu gün (21.12.2018) akşam saatlerinde Sincan çocuk kapalı ceza infaz kurumunda tutuklu olarak bulunan çocuklar arasında yaşanan tartışmaya görevli infaz koruma memurlarının müdahalesi sırasında 7 çocuk ile 14 infaz koruma memuru hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralanan çocukların tedavileri cezaevi içerisinde sağlık memurlarınca yapılmış olup hastaneye herhangi bir çocuğun sevkine gerek duyulmamıştır. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.”

Avukatlar Cezaevinde

Öte yandan cezaevinde yaşanan olaylar ardından Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi ve Baro Cezaevi Komisyon’undan 10 avukatın Sincan Kapalı Çocuk Cezaevi’ne doğru yola çıktığı öğrenildi.

Cezaevi’ne giden Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi ve Cezaevi Komisyonu üyesi avukatlar saatten dolayı nizamiyeden içeri alınmadıklarını, gözlerinin önünden en az 6-7 ambulans girip, çıktığı bilgisini paylaştı.

Kaynak: MA

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.