Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

2019 Bütçe Görüşmeleri devam ediyor

TBMM Genel Kurulu’nda, 2019 Mali yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor.

TBMM Genel Kurulu’nda, 2019 Mali yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor. Devam eden bütçe görüşmelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile HDP  Milletvekili Tülay Hatimoğulları arasında Cumartesi Anneleri ile ilgili tartışma yaşandı.

TBMM Genel Kurulu, AKP’li Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop Başkanlığı’nda toplandı. Genel Kurul’un bugünkü oturumunda; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri görüşülüyor.

Devam eden bütçe görüşmelerinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile HDP’li vekiller arasında, Cumartesi Anneleri ile ilgili sözlü tartışma çıktı. HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları’nın “Sizler Arjantin’deki darbecilerin bile yapmadığı gibi analarımıza ‘paçoz’ dediniz” eleştirisine Bakan Soylu, “Cumartesi Annelerine söylemedim. Siyasi kolu olduğunuz PKK terör örgütüne ‘paçoz’ dedim” ifadelerini kullandı.

Hatimoğulları, “Cumartesi Annelerini adeta saçından, tülbendinden sürükleyerek, gözaltına aldınız. Bununla da yetinmediniz Sayın Bakan, sizler Arjantin’deki darbecilerin bile yapmadığı gibi analarımıza ‘paçoz’ dediniz. Bununla da yetinmediniz, Sayın Eş Başkanımız Pervin Buldan’ı tehdit ettiniz. Yine bu iktidar döneminde kadınlara yönelik şiddet, yüzde bin 400 oranında artmış durumdadır” dedi.

Kaynak: Evrensel

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.