Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Kadın Cinayetlerini konu edinen, Katledilen 300 kadına ithafen “Social Media Effect” sergisi açıldı

İstanbul Concept Gallery'de sanatçı Aslı Aydemir, kadın cinayetlerini konu edinen “Social Media Effect” sergi sanatseverlerle buluştu. Sergide kadına şiddeti unutturmama ve alışılmasına izin vermeme amaçlandı. Sergi, öldürülen 300 kadına ithafen porselen kullanılarak yapılan eserlerden oluşuyor.

İstanbul Concept Gallery’de sanatçı Aslı Aydemir, kadın cinayetlerini konu edinen “Social Media Effect” sergi sanatseverlerle buluştu. Sergide kadına şiddeti unutturmama ve alışılmasına izin vermeme amaçlandı. Sergi, öldürülen 300 kadına ithafen porselen kullanılarak yapılan eserlerden oluşuyor.

MA’dan Necla Demir’in haberine göre, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan İstanbul Concept Gallery’de, sanatçı Aslı Aydemir’in kadın cinayetlerini konu edinen “Social Media Effect” sergisi açıldı. Öldürülen 300 kadına ithafen porselen kullanılarak yapılan eserlerden oluşan sergi için Aydemir, son yıllarda çokça rahatsız olduğu konuları ele aldığını belirterek bu konular üzerinden barışmak istediğini belirtti. Aydemir, 6 Aralık’ta açılışı yapılan sergi ile kadına şiddeti unutturmamayı ve alışılmasına izin vermemeyi amaçlıyor.

Aydemir’in ikinci kişisel sergisi olan “Social Media Effect”te yer alan işlerde ana malzeme olarak porselen, epoksi (Kimyasal reçine), linol baskı ve hazır malzemeler kullanılmış. Sergide yer alan eserler, “Pamuk prenses”, “Dantelli tost sunumu”, “Koleksiyon barbiler”, “Havadis gazetesi”, “İki yüzlü barbi” ve “Yazılmamış kutsal kitap” başlıklarını taşıyor. 2018 yılının 11 ayında yaşamını yitiren 300 kadına ithafen porselen kullanılarak yapılan eserlerin her birine öldürülen kadınların isimlerinin de verildi.

Sergi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç sergi; 6 Ocak’a kadar açık olacak.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.