Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Kılıçdaroğlu: siyasi olarak darbe bütçesidir

2019 bütçesi görüşmeleri sürüyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu görüşmeleri süren bütçeyi "Darbe bütçesi" olarak adlandırdı.

Mecliste bütçe görüşmeleri sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bütçeye ilişkin yaptığı konuşmada “Bu bütçe siyasi açıdan da darbe bütçesidir. 20 Temmuz darbesinden sonra gelen bütçedir. Hiç kimse korkudan sesini çıkaramıyor” dedi.

2019 bütçesine dair konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı harcamaları hatırlatarak, “Sarayın bir eli yağda bir eli balda. Vatandaşa tasarruf yap diyorlar. Vatandaşın cebinde para mı var da tasarruf yapsın. Yazlık saraylarda, kışlık saraylarda, uçan saraylarda yaşayanlar israftan asla vazgeçmezler” dedi.

 

‘20 Temmuzdan Sonra Gelen Bütçedir Bu’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu görüşmeleri süren bütçeye ilişkin “Bu bütçeye oy vermek vallahi de billahi de haramdır” dedi. Kılıçdaroğlu “Bu bütçe siyasi açıdan da darbe bütçesidir. 20 Temmuz darbesinden sonra gelen bütçedir. Hiç kimse korkudan sesini çıkaramıyor” diye konuştu. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine  AKP’li milletvekilleri koltuklarından tepki gösterdi.

‘Devleti Yönetenler Harcadıkları Paranın Hesabını Halka Vermiyor’

CHP lideri sözlerini şöyle sürdürdü: “Yasama yürütme ve yargı tamamen bir kişinin kontrolü altında. Bir ülke düşünün medyanın yüzde doksanı bir kişinin kontrolü altında. Bir ülke düşünün kimin terörist kimin olmadığına bir kişi karar veriyor. Bir ülke düşünün barış istediler diye yüzlerce akademisyen görevden atılıyor. Bir ülke düşünün kişilerin mahkemelerde savunma hakları kısıtlanıyor. Bir ülke düşünün devleti yönetenler harcadıkları paranın hesabını halka vermiyor.”

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.