Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

AKP Sözcüsü Çelik: Kılıçdaroğlu’nun konuşması Cumhuriyet Tarihinin en vasıfsız konuşması

AK Parti MKYK sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları:

-Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin ailesiyle telefonda görüştü.

-2 yaralı ameliyatta durumları nispeten iyi.

-MKYK toplantısında iç ve dış gelişmeler değerlendirildi. Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıntılı bir şekilde yerel seçimlere dönük değerlendirme yaptı. Teşkilatlarımızın gözden geçirilmesiyle ilgili kendilerinin uyarıları oldu. İlgili birim başkanı arkadaşlarımız notlarını aldılar. Arkasından iç ve dış gelişmeler ele alındı. Arkasından sosyal gelişmelerle ilgili sunumlar yapıldı.

-Fransa’daki gösterilere ilişkin; Toplumsal taleple vandallığı ayırmak lazım. Bazı medya kuruluşları çok kolay sokağa çağırıyorlar. Her ne olursa olsun vandalizm ile demokrasi bir arada yaşamaz. Ortada çok karmaşık bir durum var. Başka bir şeye dönüştürmeye çalışıyorlar. Mevcut hükümetin hedef alındığından bahsediliyor. Bu çağrıları masum çağrılar olarak görmüyor ve güçlü bir şekilde kınıyoruz.

 

-CHP’li Başkan yardımcısı ve bahsettiğiniz sunucunun sözleri dikkat çekicidir. Bu kadar yer yakılıyor, yıkılıyor. Bu şahısların bu şekilde aslında teskin edici rol oynaması gereken siyasilerin, medya mensupların tam tersine tahrik edici bir yönde olması manidar.

Torba Yasa
Eski uygulamanın devamı niteliğinde, muhalefet liderleri de biliyor bunu. Belediyelere para aktarma konusu eskiden de vardı yani.

“Cumhuriyet tarihinin en vasıfsız konuşmasıydı”

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yeniden düzenlenmesi söz konusudur. Buna rağmen teknik bilgilerin herkes tarafından bilinmemesi sebebiyle böyle bir yola başvuruyorlar. Yukarıdan aşağı baktığınızda Kılıçdaroğlu’nun konuşması bir yere oturmuyor. Cumhuriyet tarihinin en vasıfsız konuşmasıydı. Anlatın tezlerinizi vatandaşlarımıza.

‘Zoraki Olarak Yenikapı Ruhuna Katıldılar’

Mutlak suretle seçilmiş başkandan yana olacaksınız. Zoraki olarak Yenikapı ruhuna katıldılar. Ne zaman vesayet ortaya çıksa bunun en büyük hamisi CHP en büyük enerjisini buraya harcıyor. Bunun çok büyük bir problem olduğunu düşünüyorum. Antidemokratik uygulamalarda sürekli gri alanda gezmeye çalışan bir anlayış.

Erdoğan-Bahçeli Görüşmesi Yarın

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bahçeli arasında açık diyalog kanalları var. Yarın saat 16.00’da görüşecekler. Teknik görüşmeler sürdürülüyor. Yapılan müzakereler hakkında bilgiler de verildi. Bu bahsettiğimiz konularla ilgili mutabakat arayışı söz konusudur. Cumhur İttifakı’nın en iyi şekilde seçimlerden çıkmasıdır. Somut olarak 6 il için bir şey söylemem mümkün değil. Yarın da siyasi değerlendirme yapılacaktır. Dolayısıyla mutabakat tam olarak gerçekleşene kadar bir şey söyleyemem

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.