Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Çağlar Demirel: 15 kişilik grupla açlık grevine başladık

HDP eski Milletvekili Çağlar Demirel, tutuklu bulunduğu hapishanede açlık grevi başlatan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in taleplerini sahiplenmek amacıyla 15 kişilik grupla açlık grevine girdiklerini bildirdi.

Dokunulmazlığı kaldırılarak tutuklanan HDP eski Milletvekili Çağlar Demirel, Diyarbakır E Tipi Hapishanesi’nde süresiz-dönüşümsüz açlık grevine giren DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in taleplerini sahiplenmek amacıyla 15 siyasetçi arkadaşıyla açlık grevi başlattıklarını duyurdu.

Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nde tutuklu Demirel, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi: “HDP Hakkari Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in 31 gündür başlatmış olduğu açlık grevine destek amacıyla bugünden itibaren 15 siyasetçi arkadaşımla birlikte 10 günlük açlık grevini devralıyoruz. Leyla Güven’in talepleri milyonların talebidir. Bir an önce tecrit ve izolasyonca son verilip demokrasi ve barış adına harekete geçilmesi elzemdir ve tarihi eşiktedir. Bütün demokrasi güçlerinin mevcut insanlık suçuna karşı demokratik mücadeleyi yükseltme ve birer Leyla olma bilinci ile hareket etmeye çağırıyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.