Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Açlık Grevindeki Leyla Güven İçin B1 Vitamini talebine cezaevi idaresi kayıtsız

Leyla Güven'in avukatı Cemile Turhallı Balsak, Güven’e B1 vitamini verilmesi talebine cezaevi idaresinin yanıt vermediğini söyledi.

 

DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in başlatmış olduğu süresiz dönüşümsüz açlık 30. gününe girdi. Güven’in avukatları İHD Diyarbakır Şubesi’nde Güven’in durumuna ilişkin yaptıkları açıklamada, B1 vitamini verilmesi talebine cezaevi idaresi tarafından cevap gelmediğini aktardı.

Açıklamada konuşan Güven’in avukatlarından Cemile Turhallı Balsak, Güven’in açlık grevinin kritik bir sürece girdiğini belirterek, taleplerinin dikkate alınması gerektiğini ifade etti. Güven’in kilo kaybı, baş dönmesi, unutkanlık, baş ağrısı gibi sağlık sorunlarının ortaya çıktığını belirten Balsak, Güven’e B1 vitamini verilmesinin önünde hiçbir engel bulunmamasına rağmen başvurdukları cezaevi savcısı ve idaresinin bu konuda kendilerine yanıt verilmediğini söyledi. Balsak, Güven’in açlık grevinin kritik bir sürece evrildiğini talebinin karşılanmadığı takdirde diğer cezaevlerinde başlatılan açlık grevleriyle toplumsal bir travmaya yol açacağını ifade etti.

kaynak : Evrensel

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.