Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Demirtaş: Yapın ‘yapmayın’ demiyorum da kepazece yapmayın

YAZIYOR – Hakkında İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi İkinci Ceza Dairesi, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği 4 yıl 8 ay cezanın onanmasına Twitter üzerinden tepki gösteren HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş “Yapın, ‘yapmayın’ demiyorum da bu kadar aleni, acemice ve kepazece yapmayın böyle” dedi.

 

Twitter üzerinden açıklama yapan Demirtaş’ın sözleri şu şekilde:

 

“Yapın, ‘yapmayın’ demiyorum da bu kadar aleni, acemice ve kepazece yapmayın böyle. İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum

Beni ve arkadaşlarımı sadece bedenen içeride tutmayı başarıyorsunuz. Geri kalan her şeyi de kaybediyorsunuz. İki yıldır içerideyiz, HDP olarak biz büyüyoruz, siz küçülüp zavallılaşıyorsunuz.

Faşizme karşı direnmeye devam edecek ve kazanacağız. Suç işleyen tüm yargıçlar bir gün yargıya hesap verecekler. Bizi teslim alamazsınız. Bize diz çöktüremezsiniz.

Bütün halkımız partisinin etrafında kenetlenmeli, moralle, inançla ve kararlılıkla her yerde faşizmi geriletmek için direnmelidir. Herkese yürek dolusu selamlar, Mücadeleye devam…

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.