Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Cumartesi Anneleri 714. haftada, Epözdemir ve Elçi’in akıbetini sormak için toplanacak

YAZIYOR – Gözaltına kaybedilen yakınları için 714 haftadır oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri, bu hafta gözaltında kaybedilenlerin avukatları Şevket Epözdemir’i ve Tahir Elçi’yi katledilişlerinin yıl dönümü vesilesiyle anmak için bir araya gelecek.

Cumartesi Anneleri’nin yayınladığı çağrı şu şekilde:

714. Kez Galatasaray’dayız!

714.haftamızda cezasızlıkla mücadelenin ısrarlı takipçileri, kayıplarımızın avukatları Şevket Epözdemir’i ve Tahir Elçi’yi katledilişlerinin yıl dönümü vesilesiyle anacağız.

Avukat Şevket Epözdemir; 25 Kasım 1993 tarihinde Bitlis/Tatvan’da, Av.Tahir Elçi 28 Kasım 2015 tarihinde Diyarbakır/ Sur’da hiç kimsenin hukuk güvenliğine sahip olmadığı duygusunu yaratmak için, cezasızlıkla mücadele edenlerin direncini kırmak için katledildiler.

Her iki cinayet dosyasında olay yeri incelemesi, delillerin toplanması sağlıklı bir şekilde yapılmadı. Bu güne kadar iki infazı da açıklığa kavuşturacak, failleri tespit ederek cezalandırılmalarını hedefleyecek etkin bir soruşturma yürütülmedi.

714. buluşmamızda “Kayıplarımız için adalet arayışlarını sürdürürken katledilen avukatlarımız Şevket Epözdemir ve Tahir Elçi için adalet istiyoruz!” diyerek buluşacağız.

Sizi de Cumartesi Anneleri’nin adalet talebine ses katmaya çağırıyoruz.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon

Tarih: 1 Aralık 2018 (Cumartesi)
Saat: 12.00
Yer: Galatasaray Meydanı

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.