Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

‘Krizin bedelini çalışanlar ödemeyecek’

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, yaşanan ekonomik krizin bedelini çalışanların ödemeyecek diyerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, yaşanan ekonomik krizin bedelini çalışanların ödemeyecek diyerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, yaşanan ekonomik krizin bedelini çalışanların ödemeyeceğini ve kendi haklarını koruyacaklarını belirtmek için Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamada “Yoksullaşmaya, işsizliğe ve güvencesizliğe karşı birlikte mücadeleye” pankartı açılırken sık sık “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” ve “Krizin faturası patronlara” sloganları atıldı. Açıklamayı platform adına KESK Mersin Şubeler Platform Sözcüsü Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası (SES) Mersin Şube Eşbaşkanı Yılmaz Bozkurt yaptı.

Bozkurt, “En yetkili ağızlar ‘kriz’ sözcüğünü kullanmaktan özenle kaçınsalar da, bizler için krizin anlamı bir biri ardına kapanan dükkanlardır, marketlerde sürekli yapılan zamlardı, kabaran elektrik-su-doğalgaz faturalarıdır. Ödenemeyen borçlardır, evlere gelen hacizlerdir, işsizliktir ve iş cinayetleridir. Geçen ay açıklanan 2019-2021 döneminin Yeni Ekonomi Programı’nda ki göstergelerde ‘kriz yok’ söylemlerini boşa çıkarmaktadır. Enflasyon, büyüme, milli gelir, bütçe açığı ve reel sektör borçları durumun vahametini ortaya o-koymaktadır” ifadelerine yer verdi.

“Temel meselenin yaşanan krizin faturasının kime kesileceğidir .Çöken sadece ekonomik model değildir. Torpilli akademisyenlerin iktidara yanaşması sanatçısına, serseri futbolcusundan mafyatik tarikatlarına kadar toplumsal çürüme yaygınlaşmaktadır” dedi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.