Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

KESK, 25 Kasım programını açıkladı

KESK 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü etkinliklerinin programını kamuoyuyla paylaştı.

KESK 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü etkinliklerinin programını kamuoyuyla paylaştı.

KESK, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü için bir hafta boyunca yapacakları etkinlikleri açıkladı.

KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy yaptığı açıklamada, “Her türlü baskı ve sindirme çabasına rağmen kadınlar olarak dünyanın dört bir yanında yine ‘şiddetin olduğu her yerde direniş de vardır’ diyerek, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine, ayrımcılığa, ataerkil toplumsal şiddete, aile içi şiddete, gericiliğe, savaşa, militarizme, ırkçılığa ve faşizme karşı; kadın dayanışmasından güç alarak susmuyor, sesimizi, isyanımızı çığlığa dönüştürerek sesleniyoruz” dedi. “Yoksulluğa, Güvencesizliğe ve Şiddete Karşı Mücadelede Buluşuyoruz!” şiarıyla, 19-25 Kasım tarihleri arasında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında tüm yerellerde işyerlerinde ve alanlarda kitlesel eylem-etkinliklerle örgütlenmek için çalışmalar yürüteceklerini belirten Atasoy, hafta boyunca işyerlerinde kurulacak stantlarda bildiriler dağıtacaklarını, işyeri yemekhanelerinde, toplantı salonlarında hazırlanan bildiriler okuyacaklarını söyledi.

KESK tarafından paylaşılan bir haftalık program şöyle;

■ 20 Kasım Salı günü işyerleri önünde basın açıklamaları yapılacak.

■ 22 Kasım Perşembe günü tutuklu kadın üyelerle dayanışma kartları gönderilecek.

■ 24 Kasım Cumartesi günü  ”Biz Kadınlar Krizin Yükünü Taşımayacağız” konulu söyleşiler, paneller, film gösterimleri, kadın buluşmaları düzenlenecek.

■ 25 Kasım Pazar günü tüm illerde kadın platformlarıyla, siyasi partilerden, emek meslek örgütlerinden kadınlarla ortak meşaleli yürüyüşler, basın açıklamaları, oturma eylemleri ve mitingler örgütlenecek.

■ Bir hafta boyunca şube binalarına “Yoksulluğa Güvencesizliğe Ve Şiddete Karşı Kadınlar Mücadelede Buluşuyor” yazılı pankartlar asılacak.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.