Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

SANCI: Ekonomik sorunlar nedeniyle yayın hayatımıza ara veriyoruz

2014 Aralık ayında yayın hayatına başlayan iki ayda bir çıkan Sancı Kültür Sanat Edebiyat Dergisi ekonomik sorunlar nedeniyle yayın hayatına ara verdi.

YAZIYOR – 2014 Aralık ayında yayın hayatına başlayan iki ayda bir çıkan Sancı Kültür Sanat Edebiyat Dergisi ekonomik sorunlar nedeniyle yayın hayatına ara verdi.

Sancı yayın hayatına son vermeseydi bu ay ki sayısı “Hapishane Edebiyatı” olacaktı.

Sancı, “Kültür sanat ve edebiyatın sancısıdır. Hem halkın, hem de edebiyat çevrelerinin okuyabileceği bir edebiyat dergisi ile deneme, öykü, şiir, biyografi ve konusu edebiyat olan sanat yazılarıyla yola çıkmayı hedefliyoruz. Tanınmış yazarlara yer verirken tanınmamış, genç ve nitelikli edebiyatçılara da yer vereceğiz. Geniş yığınları unutarak dar bir kesime dönük ürünlerle yetinen bir kısırlığa düşmeden; gerillanın resmini de, amele pazarında iş bekleyen, köprü altlarında soğuktan titreyen insanlarımızı da, sepeti sırtında köylüyü, mavi tulumuyla işçiyi ve aşkını da anlatacağız” diyerek yayın hayatına başlamıştı.

‘Sancı’ya ses vermeye çağırıyoruz’

Sancı yayın hayatına ara verirken şu sözlere yer vererek yeniden geleceklerini söylüyor: “2014 Aralık ayında başladığımız yayın hayatımıza yaklaşık 3 aydır ekonomik sorunlar sebebiyle ara vermek zorunda kaldık. Bu nedenle dergimizin ‘Hapishane Edebiyatı’ başlıklı son sayısı basıma hazır olmasına rağmen sizlerle buluşamıyor. Sancı emekçileri olarak bu maddi koşullara bazı çözümler üretmeye çalıştık, ancak henüz istediğimiz sonuçlara ulaşamadık. İçimizde size ulaşamamanın burukluğunu taşıyarak bu bilgilendirmeyi yapıyoruz. Son vermiyoruz, direneceğiz ve tekrar en kısa zamanda buluşacağız. Üretecek, paylaşacak, yürüyeceğiz. Sizleri de Sancı’ya ses vermeye, dayanışmaya davet ediyoruz.”

Sancı Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Yazı Kurulu

 

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.