Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

İBB Kültür Merkezi Çocuk Tiyatroları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen çocuk tiyatroları, çeşitli Kültür Merkezlerinde 29 Kasım tarihine kadar çocuklarla buluşmaya devam edecek.

YAZIYOR – İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen çocuk tiyatroları, çeşitli Kültür Merkezlerinde 29 Kasım tarihine kadar çocuklarla buluşmaya devam edecek.

İBB tarafından düzenlenen  bazı çocuk tiyatroları ise şöyle:

SUSAM SOKAĞI

Kardeşliğin ve sevginin sokağı olan Susam Sokağı’nda bu defa istenmeyen bir olay yaşanır. Kırpık’ın, Minik Kuş’a emanet ettiği balonu kaybolur. Edi ve Büdü de üzerlerine düşen görevi yaparak balonu aramaya başlarlar. Ancak beklenmedik şekilde Kurabiye Canavarı ortaya çıkar ve balonu, kurabiye sanıp yemek ister. Tahsin Usta üzerine düşeni yaparak balonu bulabilecek mi?

SEBZELER ÜLKESİ

Sebzelerin yaşadığı bir ülkede ortalık karışır, hastane kapanır, sular akmaz, elektrikler kesilir. Sebzeler çok şaşkındırlar. Sebzeler Ülkesi’nde yaşayan sebzeler, bir gün tersliklerle karşılaşmaya başlarlar.Elektrik ve su kesintileri ile başlayan olaylar zinciri, Sebzeler Sultanı’nın olaya el koyması ile son bulur.

BURNUNU KAYBEDEN PALYAÇO

Kötü kalpli biri olan sirk patronu, sirkte çalışan Palyaço’ya yeteri para vermemektedir. Bir gün Palyaço, gösterinin ortasında açlıktan bayılınca, sirkin patronu onu işten kovar. Bu yetmiyormuş gibi, bir de kırmızı burnunu alıp çok uzaklara atar. Bu durumda tam palyaço olunamayacağından, bizim palyaço burnunu bulmak için yola koyulur.

Yaki adındaki çocuk ona burnunu bulması için yardım edecektir. Bir tesadüf sonucu burnun Komik ve Komik Yamağı’nda olduğunu öğrenirler. “Komik” ve “Komik Yamağı” buldukları palyaçonun burnunu, yeni krala hediye ederek ödülü alırlar, fakat beğenmezler. Bunun üzerine; “Komik” ve “Komik Yamağı”, önce yeni kralın tacını çalarak, sonra da “sanki tacı kendileri bulmuş gibi” krala geri vererek, daha büyük ödüller alabilmenin peşine düşerler. Fakat “Yaki” ve “Palyaço”, “Komik” ve “Komik Yamağı”nın bu kirli oyununu ortaya çıkarır… ve “Palyaço” burnunu kraldan geri alır…

Çocuk tiyatroları takviminin tamamına ulaşmak için tıklayınız

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.