Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Şule Çet davasının şüphelisinden yeni ifade

Ankara'da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 23 yaşındaki Şulet Çet'in ölümüne ilişkin başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Ankara’da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 23 yaşındaki Şulet Çet’in ölümüne ilişkin başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi’nin hazırladığı raporda Çet’in tırnaklarında Çağatay Aksu’nun arkadaşı şüpheli Berk Akand’a ait doku örnekleri bulunmuştu. Şüpheli Akand kendisini “tokalaşmıştık ” diye savundu.

‘DNA tokalaşma sırasında elinde kalmış olabilir.’

Ankara’da geçtiğimiz aylarda şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. Adli tıp raporuna göre Çet’in tırnaklarında şüphelilerden birine ait DNA bulundu. Bunun üzerine şüpheli Berk Akand’ın tekrar ifadesi alındı. Akand kendisini “DNA, tokalaşma ile Şule Çet’in elinde kalmış olabilir” diyerek savundu.

Çet’in elinde DNA izi bulunan Berk Akand, “Olay günü Şule Çet ile tokalaşmıştık, aynı bilgisayarı kullanıp müzik seçmiştik. DNA bu şekilde Şule Çet’in eline geçmiş olabilir. Olay anında odada yoktum” dedi. Şüphelilerden Çağatay Aksu ise , Çet’i kurtarmaya çalışanın kendisi olduğunu olay sırasında Berk Akand’ın odada olmadığını iddia etti.

Kaynak: Artı Gerçek

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.