Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

İnstagram’dan HDP’ye yasak

HDP milletvekilleri Serpil Kemalbay ve Ayşe Acar Başaran'ın instagram hesapları "Faşizme geçit yok, HDP zindanlara sığmaz" görselini paylaştıkları gerekçesi ile kapatılırken Ebru Günay'ın da hesabından paylaştığı görsel instagram tarafından kaldırıldı.

HDP milletvekilleri Serpil Kemalbay ve Ayşe Acar Başaran’ın instagram hesapları “Faşizme geçit yok, HDP zindanlara sığmaz” görselini paylaştıkları gerekçesi ile kapatılırken Ebru Günay’ın da hesabından paylaştığı görsel instagram tarafından kaldırıldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi’nin 4 Kasım’a ilişkin hazırladığı, üzerinde “Faşizme geçit yok, HDP zindanlara sığmaz” görseli, şikayet üzerine instagram tarafından “topluluk kurallarına” uymadığı gerekçesiyle kaldırıldı.

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay’ın görseli 4 Kasım’da instagram hesabında paylaşması üzerine, görsel, “topluluk kurallarına” uymadığı gerekçesiyle kaldırıldı. Ayrıca, HDP’li vekiller Serpil Kemalbay ve Ayşe Acar Başaran’ın instagram hesapları ise kapatıldı. Milletvekillerin hesaplarını açma talebine ise henüz yanıt verilmedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.