Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

TTB Meclis önünde nöbete başladı

AKP'nin 'Sağlıkta Şiddet Yasasına' dair tepkiler devam ederken TTB Meclis'in önünde ve Kuğulu Park'ta oturma eylemi gerçekleştirdi.

AKP’nin ‘Sağlıkta Şiddet Yasasına’ dair tepkiler devam ederken TTB Meclis’in önünde ve Kuğulu Park’ta oturma eylemi gerçekleştirdi.

AKP’nin “Sağlıkta Şiddet Yasası” teklifinde yer alan “Sağlıkla ilgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”ne ilişkin görüşmelerin başlaması üzerine, Türk Tabipler Birliği (TTB) üyesi onlarca sağlık çalışanı Tunalı Hilmi Caddesinden Kuğulu Park’a kadar yürüyüş yaptı.

Yürüyüş sırasında “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” ve “Yaşamak, yaşatmak istiyoruz” sloganları atıldı. Sağlık emekçilerine destek veren yurttaşlar da onlarla birlikte oturma eylemine katıldı. Doktorlar gündüz 12.00’de başlattıkları oturma eylemini 19:00’a kadar sürdürecek.

TBMM önünde nöbet eylemi yapan TTB Merkez Konseyi üyeleri de, “Hangi kriterlerle yapıldığı belli olmayan KHK ve güvenlik soruşturması gerekçesiyle binlerce hekimi işsizliğe mahkum edecek olan yasa tasarısı tümüyle geri çekilsin” dedi.

Kaynak: MA

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.