Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Çocuğunuz Enerjisini Tırmanışla Atsın

İstanbul’da çocuklara dönük çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Çocuk Yeri, çocukların yeni hobiler, yetenekler kazanması, sosyalleşmesi için pek çok etkinliği çocuklarla buluşturuyor. Bu etkinliklerden biri de Tırmanış Eğitimi. Bu eğitim ile birlikte çocuk, sokağa çıkıp oynamanın dahi güç olduğu bu metropolde hem enerjisini atıyor, hem yeni bir aktivite öğreniyor hem de sosyalleşiyor.

Spor Ayakkabı ve Rahat Kıyafet Yeterli

İstanbul Kağıthane’de gerçekleşen etkinliğe dair ayrıntılar şöyle; Eğitimler 1 saat sürmekte ve uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Katılım için spor ayakkabı ve rahat kıyafetler yeterli.

Tırmanış sporu konsantrasyon ve çözümleme gerektiren, bir rota üzerinde tutamakları takip ederek vücut kaslarını geliştiren, hedefe ulaştırıp başarı duygusunu hissettiren, çocukları çok yönlü geliştiren bir spor.

Eğitim ücreti ise 45 lira.ayrıntılar için; buradan bakabilirsiniz.

Kazanımları

Tırmanış sporunun kazanımlar ise Çocuk Yeri sitesinde şu şekilde yer alıyor;

-Tırmanış yaparken rotaya odaklanarak bulmaca çözer gibi, hangi el ve ayak hangi tutamak üzerinde olmalı düşündürerek günlük hayat sıkıntılarından uzaklaştırıp, anda kalmaya yardımcı olarak stresten uzaklaştırır.

-Rotaları çözerken planlama, analiz etme, gözlemleme ve karar verme yeteneklerini geliştirir.

-Odaklanma sorunu olan çocuklara bu sorunu gidermede yardımcı olur.

-Bireysel yapılabilen bir spordur, fakat aynı zamanda bir grup ile birlikte yapıldığından, karşılıklı güven ve liderlik yeteneğini geliştirir.

-Tırmanış, çeşitli rotaları çözmek için yaratıcı düşünceyi geliştirir, ayrıca fiziksel olarak birçok insanın yapabileceği bir spor olduğundan, çok atletik olmayan çocuklar bile bir spor dalında başarılar elde edebilirler.

Tırmanış, 2020 Tokyo Olimpiyatları içerisinde yer alacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.