Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

‘Millet Bahçesi’ yapılacak İnönü Stadyumu’nun yıkımı başladı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, yerine yapılacak 'Millet Bahçesi' için İnönü Stadyumu'nun yıkımı törenle başlandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, yerine yapılacak ‘Millet Bahçesi’ için İnönü Stadyumu’nun yıkımı törenle başlandı.

1970 yılında açılan ve 2016- 2017 TFF 1’inci Lig sezonunda oynanan Boluspor müsabakasıyla futbol müsabakalarına kapanan İnönü Stadı’nda yıkım işlemleri törenle başladı.

Uzun yıllar Malatya futbolunun yükünü çeken İnönü Stadı, Yeni Malatya Stadyumu’nun hizmete girmesiyle birlikte yıkılacağı günü beklemeye başlamıştı. Adını aslen Malatyalı olan 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’den alan stat, Malatyaspor’un Balkan Kupası ve UEFA Kupası gibi uluslararası müsabakalarına da ev sahipliği yaptı.

Zamanla kentin ortasında kalan İnönü Stadyumu’nun yerine içerisinde yaşam alanlarının da olacağı ‘Millet Bahçesi’ Projesi yapılacak. Millet Bahçesi için yıkıma katılanların butona basmasıyla gerçekleştirildi. Taraftarlar tarafından tribüne bırakılıp yakılan meşaleler eşliğinde yıkım yapıldı. Yıkıma katılan bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamazken, bazı vatandaş ise fotoğraf çekindi.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.