Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Sıla’yı darp eden Ahmet Kural’a uzaklaştırma cezası verildi

Sıla Gençoğlu, Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiği gerekçesiyle, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sıla Gençoğlu, Ahmet Kural’ın kendisini darp ettiği gerekçesiyle, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu,  Ahmet Kural’dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi oldu. Avukatıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gelen Sıla, 3 ay koruma kararı aldırdı. İfade vermeye giden Sıla, Kural’dan şikayetçi olduğunu açıkladı.

‘TOP YARGIDA’

Sıla’nın avukatı Rezan Epözdemir ise aile mahkemesine başvurduklarını belirterek Ahmet Kural’a karşı başta uzaklaştırma olmak üzere koruma kararı aldırdıklarını açıkladı. Epözdemir, “6284 sayılı kanun (Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun) 5. Maddesi uyarınca şiddet, fiziki şiddet nedeniyle hak arama özgürlüğümüzü kullandık. Akabinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetçi olduk. Başsavcılık makamı da bugün Sıla Hanımın ifadesine başvurdu müşteki sıfatıyla. Evde yaşanan bir darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit eksenli bir soruşturmamız oldu. Hak arama özgürlüğümüzü kullandık, hukuk devletinin gereği olarak. Artık bundan sonra top yargıda, yargı bir karar verecek” ifadelerini kullandı.

EV VE İŞ YERİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Epözdemir, üç ay koruma kararı verilen Kural’a, ev ve iş yerinden uzaklaştırma, kitle iletişi araçlarından rahatsız etmeye kadar bir çok konuda uzaklaştırma verildiği dile getirdi.

“Ne kadar uzaklaştırma kararı verildi?” sorusuna Epözdemir, “Üç ay koruma verdi. Evden uzaklaştırmadan tutun da işyerine uzaklaştırmaya kadar, kitle iletişim araçlarından rahatsız etmemeye kadar geniş sıkalada bir çok konuda verdi” diye cevap verdi. “Koruma kararı ne zaman çıktı?” sorusuna ise avukat Epözdemir, “Koruma kararı dün itibariyle çıktı henüz bir aşma yok. Aşma olursa hukuki müeyyidesi var biliyorsunuz. Disiplin hapsi var aşılmayacağını umut ediyoruz” diye konuştu. Sıla, daha sonra avukatıyla adliyeden ayrıldı.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.