Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Sıla Gençoğlu: Dilsiz kalmamayı seçiyorum

Sıla Gençoğlu, Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiği gerekçesiyle, savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından Twitter'dan açıklama yaptı. 

YAZIYOR- Sıla Gençoğlu, Ahmet Kural’ın kendisini darp ettiği gerekçesiyle, savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından Twitter’dan açıklama yaptı.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu,  Ahmet Kural’dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi oldu. Avukatıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gelen Sıla, 3 ay koruma kararı aldırdı. İfade vermeye giden Sıla, Kural’dan şikayetçi olduğunu açıkladı.

İfadesinin ardından Twitter hesabından açıklama yapan Gençoğlu, hayatındaki insanın fiziksel şiddetine maruz kaldığını anlatarak yazmanın çok zor olduğunu vurguladı. Gençoğlu yaptığı açıklamanın devamında ise şu sözlere yer verdi:

“Fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bu güne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinizin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp ‘ben şiddete uğradım’ diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki bende susarsam önce kendime sonrada bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiçbir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek bunu çok iyi biliyorum. ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla bir ilgisi yok.”

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.