Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

‘İttifak’ tartışması dolar’da hareketlilik yarattı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'ndan ayrılması dolara da yansıdı. Dolar/TL yüzde 3'ü aşan yükselişle 5.87'yi geçti. Kur, ilk tepkinin ardından 5.80'in altına indi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’ndan ayrılması dolara da yansıdı. Dolar/TL yüzde 3’ü aşan yükselişle 5.87’yi geçti. Kur, ilk tepkinin ardından 5.80’in altına indi.

Bahçeli’nin partisinin grup toplantısındaki ittifak açıklamaları sonrasında yükselişe geçen dolar/TL 5.87 seviyesine kadar çıktı. Kur, dünkü kapanışa göre yüzde 3’ün üzerinde prim yaptı. Euro/TL de benzer şekilde yüzde 3 yükselişle 6.73’ün üzerine yükseldi.

Borsa ise yüzde 2’nin üzerinde düşüşle 92.300 seviyelerine geriledi. BIST bugün en yüksek 94.400 seviyesini görmüştü. Aşağı yönlü harekette ise en düşük 92.344 seviyesi test edildi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Parti olarak 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise “MHP ile son dönemde af, erken emeklilik, Öğrenci Andı’nda farklı düşünüyoruz. Kimseyi kişisel olarak hedef almamız söz konusu değil. Milletimizin bize emaneti olan Cumhur İttifakını, günlük siyasi tartışmalarının üzerinde tutmakta da kararlıyız. Mademki yerel seçimlerde biz yolumuza diyorlar, biz de herkes kendi yoluna deriz” ifadelerini kullandı.

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.